Přiložte si na krk cibuli. Mocný účinek na důležitý orgán vás překvapí

Cibule patří mezi to vůbec nejzdravější, co si z potravin můžete dopřát. Její sílu ostatně pocítíte už při krájení, kdy vám do očí vžene slzy. To ale rozhodně není důvod, proč byste ji měli zatracovat, ba právě naopak. Pokud se cibuli naučíte správně používat, ochrání vás před zbytečnými návštěvami lékaře. Pomůže například s bakteriemi, plísněmi či detoxikací organismu.

Všelék jménem cibule

Cibuli bychom měli konzumovat a používat především v podzimním a zimním období, kdy má člověk oslabenou imunitu a potřebuje ji podpořit. K tomu je tato zelenina ideální.

Obsahuje totiž obrovské množství minerálních látek, jako je vápník, mangan, hořčík, železo, zinek nebo sodík. Nechybí ani pořádná porce vitaminu C, který významně chrání před chřipkou a nachlazením. Její enzymatické látky potom pomáhají rozkládat inzulin, a tak je tato potravina velmi vhodná i pro diabetiky.

Jaké jsou účinky cibule?

  • Čistí krev.
  • Zabíjí bakterie a patogeny.
  • Prospívá játrům a srdci.
  • Posiluje vlasy.
  • Čistí vzduch.
  • Detoxikuje.
Foto: Shutterstock

Cibule podpoří štítnou žlázu

Lékař z Petrohradu Igor Knjazkin upozornil, že cibule hraje významnou roli i při léčbě malého, ale velmi důležitého orgánu. Účinné látky z ní totiž dokážou pronikat skrz pokožku. Pokud si cibuli aplikujete na místo v blízkosti štítné žlázy, účinné látky proniknou do pokožky a pozitivně ovlivní její činnost. Mohou za to protizánětlivé látky, které dokáží dát do pořádku sníženou funkci štítné žlázy. Navíc silné antioxidanty v této zelenině posilují imunitní systém, čímž se automaticky také napraví dysfunkce štítné žlázy. Ta nastartuje produkci správného množství hormonů.  

Podle lékaře je třeba rozříznout červenou cibuli na polovinu tak, abyste z ní získali čerstvou šťávu. Lehkými krouživými pohyby si s ní pár minut masírujte krk na místech v blízkosti štítné žlázy. Pach cibule, který bude cítit ještě několik minut poté, není zrovna nejpříjemnější, a proto si raději místo omyjte mýdlem a vodou. Aplikujte si cibuli na krk před spaním, čímž budete mít jistotu, že pach během noci zmizí. 

Samozřejmě, že cibule vás nezachrání za všech okolností, a pokud máte vážnější zdravotní problémy se štítnou žlázou, dejte na odbornou pomoc svého lékaře.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments