Připravte si zázračný koktejl na muškáty. Každý se vás bude ptát, jak to děláte, že tolik rostou

Muškáty jsou oblíbené z důvodu, že mají mnoho krásných květů. Pěstují se na balkónech i zahradách a hýří překrásnými barvami. Víte, že mohou mít až 50 květů na jedné rostlině? Jak na to, abyste se jimi mohli chlubit?

Dostatek hnojiva

Muškáty potřebují především jód. Nemusíte hned kupovat hnojivo přímo pro ně určené, ale můžete si ho připravit sami doma. Stačí vám 1 litr vody a do něj rozmíchat kapku jódu. Touto směsí pak muškáty zalévejte. Stimuluje tvorbu poupat, zároveň muškáty chrání před škůdci a chorobami.  Zálivku aplikujte jednou měsíčně a na rostlinách to bude znát!

Adekvátní zálivka

Vody potřebují tak akorát. Při nedostatečné zálivce jim začnou žloutnout okraje listů, naopak při přelévání celé listy zežloutnou a budou odpadávat. Zalévejte je jednou denně, ráno nebo večer, v případě velkého horka můžete i dvakrát denně. Vodu jim dávejte přímo ke kořenům.

Dostatek světla

Muškáty potřebují světlo. Listy jim mohou opadávat i v případě, že ho nemají dostatek. I světlo jim pomůže k tomu, aby byly obsypány květy. Je výhodné mít je od jara do podzimu venku – nejen, že budou mít dostatek světla, ale navíc je budou moci ostatní obdivovat. Nejlépe kvetou na sluníčku, ideálně na jižní straně. Nesnesou však teploty po dva stupně, v takovém případě je přendejte do tepla a nechte do jara přezimovat.

Foto: Shutterstock

Odstraňujte staré květy

Průběžně se zbavujte starých květů, aby měly prostor vytvářet nové. Když vadnou, žloutnou nebo usychají, je potřeba je vylamovat, rozhodně je nestříhejte. Stejným způsobem se zbavujte i uschlých listů.

Další triky

Do substrátu můžete přidat nasušené banánové slupky, rozdrcené na jemný prášek. Muškáty to podpoří v kvetení. Stejně jako občasné přidání teplé vody s cukrem a kvasnicemi – stačí přidat k zálivce tento roztok, ze kterého také načerpají dostatek živin pro svá květenství.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments