Prodlužujete si řasy? Pak si zaděláváte na zdravotní problémy

Prodlužování řas je moderním hitem. Jednotlivé salóny se předhánějí v tom, kdo má lepší nabídku, a hlásají, že je to zdraví neškodné. Důležitá fakta o zdravotních rizicích jsou ale záměrně zamlčována. Rizika ve formě zarudnutí víčka, otoků, nebo v nejhorším případě ječného zrna. Prodlužování řas prostě škodí očím i pokožce. Jejich prodlužování a zkrášlování odborníky tedy není doporučeno, a pokud vůbec, tak jen pro zvláštní příležitosti.

Jakékoliv zatížení řas je špatné

Jakékoliv upravování řas je zatěžuje. Žádná hypoalergenní lepidla či kvalita daného materiálu od toho nepomohou. V případě umělého zásahu vzniká podráždění očí. Alergizují se oční víčka a následně vzniká zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň jsou oslabovány vaše přirozené řasy, které vypadávají. Dalším problémem je, že některé salóny využívají tenké štětinky ze zvířecí srsti, ty mohou být obzvláště alergenní. Navíc, pokud se lepidlo dostane přímo do oka, hrozí trvalé poškození zraku.

Zasahujeme do přirozenosti, a to stačí

Je to jednoduché. Řasy rostou přirozeně, jak jim bylo dáno. Vy je zatížíte ze všech možných stran, přetížíte je a nabouráte tak jejich přirozené prostředí. To prostě nemůže přivodit nic pozitivního pro oči a řasy. Existuje pojem zvaný hydrolipidní film. Když se podél řasy posouvá kožní maz a pot na povrch víčka, vzniká tento zmíněný hydrolipidní film. Ten je tělu vlastní a má svou funkci. Vrstvení a zatížení řas snižuje jeho vrstvu.

Hydrolipidní film je taková ochrana pro oči. Zabraňuje alergickým reakcím, pokud je správně produkován a když má žena dobrou hygienu. Pokud hydrolipidního filmu ubývá, hrozí výše zmíněné problémy. Kromě toho, když si žena něco nalepí na oči, poté zanedbává hygienu, aby jí něco neupadlo. pak se hromadí metabolity, a ty dovedou napáchat ještě více škody, než konfrontace očí s lepidlem. Pozor, řasenka není takovým zlem pro oči a řasy. Čistotná žena řasenku večer odstraní odličovačem, a pak použije pleťové mléko s vodou.

Kapky

Existují různé kapky pro podporu ochrany očí a růstu řas. Jenomže nejsou kapky jako kapky, proto je v této oblasti vhodné navštívit lékaře a poradit se s ním. Existují i jiné možnosti, než kapky s hormony, ale nejsou tolik efektivní.

Autor: Radek Chlup

Externí autor magazínu AAzdraví.cz.