Prodlužujete si řasy? Pak si zaděláváte na zdravotní problémy

Prodlužování řas je moderním hitem. Jednotlivé salóny se předhánějí v tom, kdo má lepší nabídku, a hlásají, že je to zdraví neškodné. Důležitá fakta o zdravotních rizicích jsou ale záměrně zamlčována. Rizika ve formě zarudnutí víčka, otoků, nebo v nejhorším případě ječného zrna. Prodlužování řas prostě škodí očím i pokožce. Jejich prodlužování a zkrášlování odborníky tedy není doporučeno, a pokud vůbec, tak jen pro zvláštní příležitosti.

Jakékoliv zatížení řas je špatné

Jakékoliv upravování řas je zatěžuje. Žádná hypoalergenní lepidla či kvalita daného materiálu od toho nepomohou. V případě umělého zásahu vzniká podráždění očí. Alergizují se oční víčka a následně vzniká zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň jsou oslabovány vaše přirozené řasy, které vypadávají. Dalším problémem je, že některé salóny využívají tenké štětinky ze zvířecí srsti, ty mohou být obzvláště alergenní. Navíc, pokud se lepidlo dostane přímo do oka, hrozí trvalé poškození zraku.

Zasahujeme do přirozenosti, a to stačí

Je to jednoduché. Řasy rostou přirozeně, jak jim bylo dáno. Vy je zatížíte ze všech možných stran, přetížíte je a nabouráte tak jejich přirozené prostředí. To prostě nemůže přivodit nic pozitivního pro oči a řasy. Existuje pojem zvaný hydrolipidní film. Když se podél řasy posouvá kožní maz a pot na povrch víčka, vzniká tento zmíněný hydrolipidní film. Ten je tělu vlastní a má svou funkci. Vrstvení a zatížení řas snižuje jeho vrstvu.

Hydrolipidní film je taková ochrana pro oči. Zabraňuje alergickým reakcím, pokud je správně produkován a když má žena dobrou hygienu. Pokud hydrolipidního filmu ubývá, hrozí výše zmíněné problémy. Kromě toho, když si žena něco nalepí na oči, poté zanedbává hygienu, aby jí něco neupadlo. pak se hromadí metabolity, a ty dovedou napáchat ještě více škody, než konfrontace očí s lepidlem. Pozor, řasenka není takovým zlem pro oči a řasy. Čistotná žena řasenku večer odstraní odličovačem, a pak použije pleťové mléko s vodou.

Kapky

Existují různé kapky pro podporu ochrany očí a růstu řas. Jenomže nejsou kapky jako kapky, proto je v této oblasti vhodné navštívit lékaře a poradit se s ním. Existují i jiné možnosti, než kapky s hormony, ale nejsou tolik efektivní.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Radek Chlup

Externí autor magazínu AAzdraví.cz.

4
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
2 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
4 Autoři komentářů
BarboraTerezaadaEvellin Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Tereza
Host
Tereza

Řasy mám přes 3 roky a sem ok😀 nejvíc mě dostává že autorem článku je chlap, ten s tím má určitě vlastní zkušenosti 😂 stačí když kocena co vám řasy dělá je opravdu šikovná 🙂

Evellin
Host
Evellin

To by taky mohla škodit barva na vlasy, umělé nehty, voda z kohoutku a já nevím co ještě. Sama nosím permanentní řasy už několik let a žádný problém nemám. Řasy jednou týdně umyju mýdlem. Denně pročesávám … stačí mít šikovnou kosmetičku.

ada
Host
ada

ale jděte

Barbora
Host
Barbora

Vstoupit do diskuze…No ona taky barva na vlasy, umělé nehty a voda z kohoutku není nic moc…není to rozhodně čistá příroda – mrkněte se z čeho se vyrábí a co obsahuje barva a umělé nehty. To vše se dostává do těla (skrz nehtové lůžko, skrz pokožku hlavy) Taky se mrkněte co vše se vsakuje do spodní vody z pole…to vše pijeme a koupeme se v tom… Problémy se rozhodně neobjeví po pár letech…ale po dlouhodobém používání…míněno desítky let např.
Každý svého štěstí strůjcem 😀 nic ve zlém.

Doporučujeme

loading...