Profesionál ukázal, která místa v koupelně zůstávají vždy špinavá. 90 % hospodyněk o nich neví

Koupelna může na první pohled vypadat čistě, ale věřte, že se skrývají místa, kde si bakterie doslova libují. A ne, nemyslíme jen na záchod. Existuje několik častěji opomíjených míst, na která byste měli při úklidu pamatovat, abyste si byli jisti maximální hygienou.

Držáky kartáčků

 Kolikrát v týdnu si čistíte držáky na kartáčky? Pastou čištěné zuby jsou sice čisté, ale kartáček samotný může být přímo zásobárnou bakterií, které končí v kelímku či držáku. Měli byste myslet na pravidelné čištění.

Zákoutí pod lahvičkami se šampony

 Sprchový gel, šampon, kondicionér… Když už se věnujete úklidu, nezapomeňte pod lahvičkami. Bakterie se mohou skrývat i na těch nejméně očekávaných místech.

Kohoutek a mýdlo

 Přemýšleli jste někdy nad tím, jak často se dotýkáte kohoutku v koupelně? A to ještě před tím, než si umyjete ruce. Mnoho bakterií tak zůstává na vodovodní baterii. Stejný problém potkává lahvičky s mýdlem. Kolikrát jste již dezinfikovali hlavici lahvičky?

Oblast kolem toalety

Jistě, záchod může být zřejmě jedním z nejšpinavějších míst v koupelně. Ale víte, jak daleko mohou létat kapičky vody a s nimi i bakterie při splachování? Pokud nezavíráte víko, je čas začít. Kapičky mohou cestovat až dva metry daleko!

Foto: Shutterstock

Sprchový závěs – opomíjená past pro bakterie

 Máte doma sprchový závěs? Pokud ano, měli byste si dávat pozor na jeho údržbu. Bakterie a plísně milují vlhká místa. Ať už zvolíte ruční mytí nebo pračku, nezapomeňte na tento často opomíjený kus textilu.

Vzduchové vývody a ventilační otvory

 Často přehlíženou oblastí v koupelně jsou vzduchové vývody a ventilační otvory. Tato místa mohou být plné prachu, plísní a bakterií, protože odsávají vlhký vzduch, který může obsahovat mikroby. Ačkoliv nemusí být na první pohled viditelné, měli byste je pravidelně kontrolovat a čistit. Udržováním těchto otvorů čistých nejenže zlepšíte kvalitu vzduchu ve vaší koupelně, ale také předcházíte hromadění nečistot, které mohou vyvolat alergické reakce nebo respirační potíže.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments