Profesor Žaloudík se vyjádřil přes Prymulův zákaz. Epidemii podle něj drží uměle při životě testy lidí bez příznaků

Profesor Jan Žaloudík patřil k nejčastěji citovaným odborníkům v první vlně pandemie, kdy se snažil veřejnost uklidňovat a nabádal k racionálnímu přístupu. Nikdy se přitom neuchýlil k laciné bagatelizaci epidemie, jíž se dopouští řada jeho kolegů, jako například stomatolog Roman Šmucler nebo kardiochirurg Jan Pirk.

Vzhledem k tomu, že nechtěl stát v cestě vládní strategii v boji s koronavirem, která mu není zcela po chuti, na přání ministra zdravotnictví Romana Prymuly si naordinoval jakýsi mediální klid. Tedy, že se ke koronaviru bude veřejně vyjadřovat co možná nejméně.

Statisticky lze epidemii vytvořit snadno

Příliš dlouho však tento klid nevydržel a lékař Jan Žaloudík se do veřejné debaty o koronaviru opět zapojil. Sice zprostředkovaně sdílením textu své kolegyně, mikrobioložky Hany Zelené, ale zároveň způsobem, aby nikdo nemohl pochybovat o tom, že nejde zároveň o jeho názor.

Myslím, že i v klidovém režimu mohu bez komentáře doporučit následující text odbornice z praxe MUDr. Hany Zelené, Ph.D.,…

Zveřejnil(a) Jan Žaloudík dne Pondělí 5. října 2020

Mikrobioložka Zelená poukazuje především na to, jakým způsobem se v této pandemii pracuje s čísly. Pokud bychom podle ní stejný metr uplatnili na řadu dalších virů, mohli bychom si vytvořit klidně další epidemie.

Dokládá to na příkladu takzvaných rhinovirů, což jsou viry běžné rýmy. ” Od začátku roku 2020 se zde vyšetřilo 100 000 vzorků na SARS-CoV-2. Z nich bylo 6,4 % pozitivních. Za stejnou dobu se ve stejné laboratoři vyšetřilo 60 vzorků na rhinoviry. Z nich bylo pozitivních 6, včetně vzorku zemřelého měsíčního kojence. Rýma je banální nemoc, běžná viróza. Rhinoviry nikoho nezajímají, téměř se nevyšetřují.” Mikrobioložka se tím snaží říct, že pokud bychom vyšetřovali desítky a stovky tisíc lidí, zřejmě bychom tu měli epidemii rhinoviru. I ty mohou být pro některé skupiny obyvatel, v tomto případě hlavně kojence, fatální.

Kdybychom místo 60 vzorků na rhinoviry (6 pozitivních, 1 mrtvý) vyšetřili 100 000 vzorků, v celé republice milión (bylo by to při stejném poměru 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých) a na celém světě miliardu (100 miliónů pozitivních a 16 miliónů mrtvých), už by to byla pěkná pandemie. Rhinovirus sice většinou dělá jenom rýmu, ale může být také nebezpečný. U malých dětí a starých lidí je vůbec nejčastějším původcem zápalů plic,” uvádí Hana Zelená s podporou Jana Žaloudíka.

Nikdy v dějinách se netestovalo takovým způsobem

Podle Zelené spočívá problém především v neuvěřitelně rozjetém systému testování. Ten je na jednu stranu pokládán za nezbytnost pro zvládnutí epidemie, ale zároveň ji podle mikrobioložky uměle živí tím, že se zjišťuje pozitivita u lidí, kteří nemají vůbec žádné příznaky, o nemoci netuší a nikdy se u nich neprojeví.

Jsou přitom takoví lidé skutečně nemocní nebo jsou jen pozitivní? Zelená v tom má jasno a navíc dodává, že čísla, která nám v současné epidemii vycházejí, nemáme vůbec s čím srovnávat, vzhledem k tomu, že se nikdy v historii na nějaké onemocnění takovým způsobem netestovalo.

Foto: archiv J. Žaloudíka

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
48 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš
11 dní

Počet testů je vysoký, to nelze popřít. Zamyšlení nad tím, jestli jsou testovaní pozitivní, nebo nemocní má asi taky logiku. Ať ale vysvětlí, proč máme plná JIP a ARO? Ze 2/3 naplněno! Proč nezvládli jaro v Itálii a Španělsku? To už se okecává hůř!

Petra
9 dní
Reply to  Lukáš

Přesně tak, směrodatný je počet zaplněných lůžek v nemocnicích a stoupající počet mrtvých. Já výlevy těhle “odborníků” fakt nechápu! To si to jako ti doktoři v těch nemocnicích vymýšlejí, nebo je to všechno nahraný divadlo s najatými herci? At už raději mlčej! Vrchol všeho byl Václav Klaus, když řekl, že nemocnice jsou plné proto, že se lidi leknou toho, že mají koronavirus, tak si jdou ze strachu lehnout do nemocnice! Na to už snad ani nejde nic říct! a doktoři je pozvou asi dál, i když vědí, že jim nic není, aby zabírali místo někomu jinému!

Hanka
Hanka
6 dní
Reply to  Petra

A chcete říct, že toto co řekl Václav Klause není pravda?:……………Vrchol všeho byl Václav Klaus, když řekl, že nemocnice jsou plné proto, že se lidi leknou toho, že mají koronavirus, tak si jdou ze strachu lehnout do nemocnice! manžel je záchranář a vozí denně!!!!! přesně tyto lidi, jak popisuje pan Václav Klaus. Proč říkáte, že to není pravda, když manžel se s tím potýká každý den v práci? A není to je záchranka? ětšinu našich známých jsou pracovnici v nemocnici a říkají přesně to stejné? Upozorňuji na to,že nejsem žádný popírač koronaviru. Jen nechápu tyto komentáře

Koronasaurus
Koronasaurus
4 dní
Reply to  Hanka

Je to tak.

filip
filip
4 dní
Reply to  Petra

Co to melete o přibývání mrtvých? Vemte si statistiky zemřelých za letošní rok do září a porovnejte s těmi 10 let zpět! Pak už nebudete žvanit nesmysly.

Věra
Věra
6 dní
Reply to  Lukáš

To samé dělají i ve Španělsku a Itálii, je to celosvětově řízené,protože chtějí všechny naočkovat. Čísla jsou uměle navýšená, myslím že článků o tomto podvodu je na internetu víc než dost, na ČT nebo na Seznamu je nenajdete. V nemocnicích leží 50% bezpříznakových s COVID 19, jsou v nemocnici protože nemocnice mají za každého s Covidem příplatky, vše je uměle vytvořeno.

Radim
Radim
4 dní
Reply to  Lukáš

Protože lidé podléhají davové psychóze způsobené médii a nechají se hospitalizovat i když by nemuseli. Kdyby o Covidu nevěděli z médií, tak by se léčili tak jako každý jiný rok: Tzn doma – čajem s citrónem a paralenem. Osobně si do čaje přidávám ještě slivovici!!!

Dana Sovová
Dana Sovová
13 dní

Co k tomu dodat, snad jen že hloupost lidská, která je věčná a nekonečná, se nevyhýbá ani studovaným !

Jiří
Jiří
3 dní
Reply to  Dana Sovová

Nebo také zaslepenost ovcí, které se celý život bojí vlka a nakonec je stejně sežere pastýř.

hankdan
hankdan
15 dní

Dovolil bych si požádat paní doktorku Zelenou, zda by se mohla vyjádřit k této informaci:

https://pieceofmindful.com/2020/04/06/bombshell-who-coronavirus-pcr-test-primer-sequence-is-found-in-all-human-dna/

Mnohokrát děkuji

FYI. http://clearlook.unblog.fr/2020/09/06/lescroquerie-des-tests-pcr/

Jaroslav
Jaroslav
18 dní

Americké CDC přiznává, že covid-19 nikdy neizolovali
https://youtu.be/1TUqAKPes40

josef
14 dní
Reply to  Jaroslav

pro jich tolik umira jo