Půl kila kuřete za 706 korun. Velký český řetězec doslova vykostil zákazníka

Člověk musí mít v českém supermarketu opravdu oči na stopkách, jinak ho oholí horem zadem. Kromě již standardně navýšených cen, se kterými nikdo ani po poklesu vstupních cenových nákladů nechce žádný z obchodních řetězců nic dělat, je potřeba dávat pozor také na to, aby vás v obchodě jednoduše neobrali, ať už schválně nebo nedopatřením.

Jak se to může stát?

Někdy se dějí totiž skoro až neuvěřitelné věci. To si třeba takto koupíte půl kilogramu kuřecích křídel, hodíte si je do nákupního vozíku ke zbytku velkého nákupu, u kasy nic netušíc zaplatíte a teprve doma si náhodou všimnete, jak moc vás natáhli. A pak je otázkou, čeho všeho jste si ještě nevšimli.

Přesně to se stalo jednomu zákazníkovi v Globusu. Ten šel nakupovat do tohoto obchodního řetězce ve Štěrboholech. Koupil si již zmíněná kuřecí prsa, která měla stát 136 korun. On však musel zaplatit 706 korun, tedy o 570 Kč navíc. A to jednoduše proto, že na balení tohoto zboží byla přidána ještě jedna další položka, a to navíc v duplikované podobě.

Zákazník nad tím nakonec mávnul rukou, protože se mu celou záležitost nechtělo dále řešit. Musel by totiž vážit cestu zpět do prodejny, což mu za 570 korun, které by zcela jistě získal zpět, protože Globus by neměl jinou možnost, nestálo.

Foto: Shutterstock

Děje se to běžně

Bohužel však v tomto případě Globus vydělal na svém šlendriánu, což by se rozhodně stávat nemělo. Obchodní řetězce by si měly dávat opravdu velký pozor, co a jak zákazníkům účtují. Jak uvádí řada dalších lidí v komentářích, nejde o nic výjimečného a podobné situace zažívají zcela běžně i v dalších obchodních řetězcích.

Často jsou prý produkty označeny nějakou cenovkou, například akční, ale když projdou kasou, ukáže se, že byly účtovány za plnou cenu. Toho si člověk často nevšimne, protože pokud má velký nákup, nemá šanci si vše zapamatovat. A podle všeho právě na to obchody hřeší.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
8 měsíců

Druhy den zjistil ze zaplatil za kure petinasobek? Nesvepravni maji mit opatrovnika.