Rodiče se báli dát očkovat, oba zemřeli na covid. Matka před smrtí prosila rodinu o jedinou věc

Manželé, takzvaní antivaxeři, tedy odpůrci očkování, zemřeli dva týdny po sobě na covid-19. Zanechali po sobě hned čtyři děti, které jsou teď sirotky. Na smrtelné posteli prosili rodinu, aby děti nechala očkovat, jak informuje server Seattle Times.

Lydia a Lawrence Rodriguezovi žili v texaském La Marque a vůči očkování se stavěli velmi skepticky, jak vypráví Lydiina sestřenice Dottie. “Předtím, než se Lydia nechala intubovat, bylo jednou z posledních věcí, které řekla: nechte mé děti očkovat,” vzpomíná sestřenice.

Lydia přitom covidovým vakcínám vůbec nedůvěřovala. To se jí a jejímu manželovi stalo osudným. Společně zemřeli na koronavirus. “Pokud by byla očkovaná, právě teď by tu byla pro své děti,” říká s odzbrojující upřímností Dottie.

Lydia (42) byla hospitalizována před více než měsícem a v pondělí na covid-19 zemřela. Její manžel (49) zemřel na komplikace související s nemocí 2. srpna. Dottie však prozradila, že rodina sice odmítala očkování, jinak však byla v průběhu pandemie opatrná. Vždy nosili roušky a snažili se o sociální distanc.

Naším přáním je, aby se žádná další rodina nedostala do této situace, které se dá předejít,” uvedla Dottie. Manželský pár měl 18letá dvojčata a další dvě děti ve věku 16 a 11 let. O ty se teď stará širší rodina. Podle sestřenice měli všichni členové rodiny pozitivní test na covid-19, ale zaznamenali jen mírné nebo žádné příznaky.

Když byla Lydia s manželem ještě na jednotce intenzivní péče, Dottie založila účet na platformě GoFundMe, aby pomohla rodině s financemi na zdravotní péči. Cílovou částku ve výši 50 tisíc dolarů se podařilo vybrat velmi rychle.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
2 let

Už se asi neví jak přemlouvat lidi. Je to už Komedie. Úmrtnost je stejná jako když nebyl covid. Tady to vypadá že covid vyléčil rakovinu a podobné vážně nemoci.

Jakub
Jakub
2 let

Jen ta fotografie vám trošku nesedí, zřejmě záměrně…

lesov
lesov
2 let

A opravdu umřeli na koronavirus, kterej má CDC pouze na flashce a reálně neexistuje? Aby nedošlo k omylu, nechte se očkovat, denně jeden mrtvý navíc, přináší nám větší krajíc. Vaši zachránci, Fauci a B. Gates. 😘

Radek Burian
Radek Burian
2 let

No, tak tohle už je vážně … Na pováženou