Rodiče se báli dát očkovat, oba zemřeli na covid. Matka před smrtí prosila rodinu o jedinou věc

Manželé, takzvaní antivaxeři, tedy odpůrci očkování, zemřeli dva týdny po sobě na covid-19. Zanechali po sobě hned čtyři děti, které jsou teď sirotky. Na smrtelné posteli prosili rodinu, aby děti nechala očkovat, jak informuje server Seattle Times.

Lydia a Lawrence Rodriguezovi žili v texaském La Marque a vůči očkování se stavěli velmi skepticky, jak vypráví Lydiina sestřenice Dottie. “Předtím, než se Lydia nechala intubovat, bylo jednou z posledních věcí, které řekla: nechte mé děti očkovat,” vzpomíná sestřenice.

Lydia přitom covidovým vakcínám vůbec nedůvěřovala. To se jí a jejímu manželovi stalo osudným. Společně zemřeli na koronavirus. “Pokud by byla očkovaná, právě teď by tu byla pro své děti,” říká s odzbrojující upřímností Dottie.

Lydia (42) byla hospitalizována před více než měsícem a v pondělí na covid-19 zemřela. Její manžel (49) zemřel na komplikace související s nemocí 2. srpna. Dottie však prozradila, že rodina sice odmítala očkování, jinak však byla v průběhu pandemie opatrná. Vždy nosili roušky a snažili se o sociální distanc.

Naším přáním je, aby se žádná další rodina nedostala do této situace, které se dá předejít,” uvedla Dottie. Manželský pár měl 18letá dvojčata a další dvě děti ve věku 16 a 11 let. O ty se teď stará širší rodina. Podle sestřenice měli všichni členové rodiny pozitivní test na covid-19, ale zaznamenali jen mírné nebo žádné příznaky.

Když byla Lydia s manželem ještě na jednotce intenzivní péče, Dottie založila účet na platformě GoFundMe, aby pomohla rodině s financemi na zdravotní péči. Cílovou částku ve výši 50 tisíc dolarů se podařilo vybrat velmi rychle.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
24 dní

Už se asi neví jak přemlouvat lidi. Je to už Komedie. Úmrtnost je stejná jako když nebyl covid. Tady to vypadá že covid vyléčil rakovinu a podobné vážně nemoci.

Jakub
Jakub
25 dní

Jen ta fotografie vám trošku nesedí, zřejmě záměrně…

lesov
lesov
25 dní

A opravdu umřeli na koronavirus, kterej má CDC pouze na flashce a reálně neexistuje? Aby nedošlo k omylu, nechte se očkovat, denně jeden mrtvý navíc, přináší nám větší krajíc. Vaši zachránci, Fauci a B. Gates. 😘

Radek Burian
Radek Burian
26 dní

No, tak tohle už je vážně … Na pováženou