Rozjela se čistka v České televizi. To je drsné. Slavný moderátor musel okamžitě skončit, už toho bylo dost

Česká televize se aktuálně doslova otřásá v základech. Do svého křesla totiž pevně dosedl nový generální ředitel, který se začíná věnovat dlouho neřešeným věcem, které za dřívějšího, dvanáct let trvajícího vedení Petra Dvořáka doslova vyhnívaly.

Vyřešil se problém

Podle všeho to bude zanedlouho ve velkém poznat i navenek. Na obrazovkách zatím docházelo spíše k nejrůznějším přesunům, ovšem už došlo i na to, že někteří lidé z nich definitivně zmizeli. A jak se zdá, jen tak se tam nevrátí.

Týká se to mimo jiné i jedné z největších moderátorských hvězd České televize, kterou byl zcela jistě Jakub Železný. Ten se vypracoval skutečně úctyhodně a jednu dobu platil za nejostřejšího a snad i nejkvalitnějšího moderátora diskuzních pořadů ČT. Jenže potom začal mít pocit neomylnosti a navíc přestal ctít neutralitu a vyváženost, kterou vyžaduje Kodex České televize.

Řada diváků si začala stěžovat na to, že Události, komentáře se Železným už jsou neúnosné. Pravdou je, že hostům neustále skákal do řeči, otázky kladl velmi dlouho a prezentoval v nich své názory, a leckdy také nepříjemně poučoval. Místy se zdálo, že je jaksi nevyrovnaný a má snad i nějaký ten problém sám se sebou. Ohrazovali se vůči němu i někteří hosté.

A tak se stalo, že Železný skutečně skončil, a to jako první velká tvář České televize. Vše přitom bylo prezentováno tak, že končí z vlastního rozhodnutí a že si potřebuje dát určitou pauzu. Ta však bude pravděpodobně na neurčito.

Co s ním bude dál?

Jak teď informoval deník Blesk, moderátor se totiž po několika měsících chtěl vrátit zpět na obrazovku, že taková prý byla domluva s vedením. Avšak už mu to nebylo umožněno, což prý nese velmi úkorně. Stále je zaměstnancem České televize, avšak věnuje se přidělené práci nikoliv před, ale za kamerami.

Čtěte také: Česká televize už nedostane ani korunu. Češi přišli na to, jak neplatit poplatky. A je vymalováno

Je otázkou, jak dlouho tuto ostentativní pozici udrží. Vedení České televize ho zjevně v nějaké důležité moderátorské roli už nechce, ale sám Jakub Železný se domnívá, že má stále co nabídnout. Je tak otázkou, zda například nepřestoupí ke konkurenci nebo zda si na internetu nerozjede nějaký svůj formát, jak je teď velmi moderní.

Foto: Shutterstock, Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ales
Ales
1 měsíc

Domnivam se že současná ČT1 předává pouze lži ktrerymi současní vládní činitelé krmí lidi v ČR. Za mne je možné ČT1 okamžitě zrušit, lide o nic neprijdou.

Monika
Monika
1 měsíc
Reply to  Ales

Přesně mám stejný názor

Vít
Vít
1 měsíc

A co “moderátor” Martin Řezníček..? Ještě si dobře pamatujeme jeho skandální vedení předvolebního, prezidentského duelu, Petr Pavel vz. Andrej Babiš ..!! Tedy skandální vedení, ve prospěch lampasáka Petra Pavla, který neumí sám stvořit jednu kloudnou větu a plete si zákon se záchodem..!! Tenkrát z toho,taky moderování “,bylo na blití i příznivcům Petra Pavla!! No fialový,prolhaný, hnus!

Alena
Alena
1 měsíc

Pana Železného jistě nikdo nelituje, z něho arogance přímo čišela.

Chřenovák
Chřenovák
1 měsíc

Rok starý článek Aničko 😭
Zkus něco napsat sama jestli zvládneš 😂
Držím ti palce

Marta
Marta
1 měsíc
Reply to  Chřenovák

To máte pravdu, jestli to mají placené 🤔☹️

Jaroslav
Jaroslav
1 měsíc

Radeji vyhoďte Moravce neni uz pro diváka zajimavy a neni neutralni je vyloženě pro vládní

Marta
Marta
1 měsíc
Reply to  Jaroslav

Celá ČT je provládní, zrušit poplatky.
V obchodě taky neplatim co nechci koupit.

Pavel
Pavel
1 měsíc

Užitečnější by byl v montovně u pásu nebo v oranžové vestě s dvoukolákem na ulici.

Hodačová Marie
Hodačová Marie
1 měsíc
Reply to  Pavel

Tak ať si tam nechajį toho šišlu z Moravy,než kvalitního p.Železného!! Musím přepnout,rozumím každému 5 slovu