Roztáhnout boty jde i bez bolesti. Udělejte jednu věc a budete chodit i v nově koupených jako v bavlnce

Možná jste si už také někdy koupili boty, které vás tlačily. Někdy se stane, že jsou vám trošku malé nebo lehce úzké už při zkoušení v obchodě. Ale zase se vám tak moc líbí, že si říkáte, že určitě časem povolí.

A vzhledem k čím dál větší oblíbenosti on-line nákupů si často boty poprvé vyzkoušíte, až už je máte zaplacené doma. Jenže co s botami, které sice nadělají parádu, ale chodit se v nich nedá?  I tento problém je naštěstí řešitelný. Nemusíte si kupovat žádné roztahovací spreje ani jiné pomůcky.

Vystačíte si s tím, co už doma máte.

Jde to i bez puchýřů

Nejjednodušší způsob je, vzít si tlustější ponožky, do boty se nacpat a doma tak zkusit aspoň hodinku chodit. Ještě účinnější potom je, ponožky nejprve trochu namočit a roztahovat boty vlhkou pleteninou.

Nechcete-li chodit v mokré obuvi, začněte botu, nazutou na silnější ponožce, fénovat horkým vzduchem. Jak se bude její povrch zahřívat, pohybujte prsty a různě ohýbejte chodidlo. Teplo botu změkčí a měla by se lépe přizpůsobit vaší noze.

Dávejte ale pozor a nefénujte horkým vzduchem příliš dlouho spoje, abyste botu nerozlepili, pokud není šitá. Semišové a kožené boty po zahřívací kůře ošetřete příslušným krémem.

Vnitřek boty můžete potřít bezbarvým alkoholem a s ponožkami v nich doma choďte, dokud se alkohol neodpaří.

Foto: Shutterstock

Trik s novinami

Naplňte uzavíratelné sáčky do poloviny vodou a vložte je špiček bot. Boty pak položte na podnos a spolu s ním je umístěte do mrazáku. Můžete do většího igelitu zabalit celý tác, aby boty nepřišly do styku s potravinami. Nechte obuv v mrazáku celou noc nebo tak dlouho, až voda v sáčcích zmrzne. Potom vyndejte tác z mrazáku a následně i igelit s ledem z bot. Pokud se vám to nedaří, nechte jej nejprve trochu povolit.

Vložte do bot mokré noviny. Vždy pár listů namočte, zmuchlejte je, vložte do špiček bot a pokračujte, až naplníte novinami celý vnitřek střevíců. Jak bude papír schnout, začne se roztahovat, tvrdnout a botu pěkně vytáhne.

Takže když si příště pořídíte boty, které vám zrovna nepadnou jako ulité, nezoufejte. Existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout puchýřům a poskytnout vašim nohám pohodlí, jaké si zaslouží.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments