Sáčky od čaje nikdy nevyhazujte. Mají nečekané využití, třeba jako lék

Věděli jste, že použité čajové sáčky mohou mít ještě další využití? Když si tedy uděláte svůj ranní hrnek čaje nebo si ho vychutnáváte při odpolední siestě, myslete na to, že je škoda čajové sáčky vyhazovat – jistě se vám budou ještě hodit. Máme pár tipů, co s nimi dál, když poslouží svému primárnímu účelu.

Čaj jako lék

Že mohou bylinkové čaje posloužit jako lék na řadu zdravotních potíží, zelený čaj je vhodný pro roztřesené nervy a slazený černý zase uklidňuje bolavý žaludek, to všichni víme. Vylouhované čajové sáčky se však dají použít i na řešení dalších problémů. Když sáčky lehce navlhčíme a přiložíme na zavřené oči, pomohou s regenerací očního okolí, ale mohou také pomoct s případnými otoky. Zklidňující účinky čaje můžeme využít například i při podrážení pokožky po kousnutí hmyzem.

Když sáčky lehce navlhčíme a přiložíme na zavřené oči, pomohou s regenerací očního okolí, ale mohou také pomoct s případnými otoky. / Foto: Shutterstock

Čaj jako hnojivo pro rostliny

Použitý čaj skvěle prospěje vašim rostlinám – ať už těm pěstovaným venku na zahrádce, nebo doma v květníku. Čajové sáčky se bez potíží rozloží v kompostu a budou v něm poté pracovat pro dobro vašich rostlin. Další variantou je nechat použité sáčky vylouhovat ve vodě, kterou chceme naše rostliny zalévat – získají tak všechny živiny, které jim čaj může poskytnout, a bude se jim dobře dařit.

Čaj využitý v kuchyni

Čajové sáčky pomáhají pohlcovat pachy, takže pokud máte pocit, že vám v ledničce nebo v kuchyni něco nepříjemně zapáchá, zkuste pach vyřešit pár použitými sáčky čaje. Pomohou i tehdy, pokud se nám něco nepovedlo při vaření a na dně hrnců zůstala připálenina – pokud v hrnci uvaříme čaj z použitých sáčků a necháme několik hodin odstát, pak by se měla připálená místa výrazně lépe čistit.

Ze zmíněných tipů je vidět, že černý nebo zelený čaj můžeme využít i mnoha jinými způsoby než jen k relaxační chvilce nad horkým šálkem. Máte i nějaké vlastní nápady nebo triky, jak čajové sáčky využít?

Foto: Shutterstock, zdroj: Onegoodthingbyjillee

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments