Trouba či toaleta zazáří novotou už za pět minut. Postačí vám tableta do myčky, ale lidé tento trik neznají

V každé domácnosti to jednou za čas přijde: zdlouhavé a namáhavé drhnutí trouby nebo plotýnek, na kterých se usadila mastnota. I když si na to dáváte pozor a troubu čistíte pravidelně, stejně je potřeba ji občas vzít opravdu „z gruntu“. V dnešním článku pro vás máme tip, jak si ulehčit práci.

Vyzkoušejte rozpuštěné tablety do myčky

Jistě se shodneme na tom, že usazená mastnota se velmi špatně čistí. I když si nakoupíme speciální prostředky určené k jejímu odstranění, může nás pořádně potrápit. Obvykle se nevyhneme dlouhému drhnutí a výsledek často stejně není ideální.

Vyzkoušejte na čištění zašlých nečistot a usazenin jednoduchý trik. Využijte místo drahých čisticích prostředků tabletu do myčky. Pokud chcete vyčistit zmíněná dvířka od trouby, rozpusťte tabletu v malém množství vody – tak aby nevznikla příliš řídká směs, ale spíš hustější kaše. Tu naneste na povrch, který chcete umýt, a nechte působit. Aktivní látky, které se v tabletách nacházejí, začnou pracovat a špínu rozpouštět. Když po pár desítkách minut přijdete s houbičkou a utěrkou, měly byste většinu nečistot odstranit takřka bez námahy. Povrch pak stačí omýt vodou a utřít do sucha a trouba bude vypadat jako nová.

Stejně to bude fungovat i při čištění plotýnek, mastnot zachycených na digestoři, které bývají obzvlášť odolné, nebo třeba na dlaždičkách kolem sporáku.

Tenhle trik můžete využít i při dalších neoblíbených uklízecích činnostech v domácnosti. Například vám odpadne nepříjemné drhnutí toalety. / Foto: Shutterstock

Tableta se dá použít i jinde

Tenhle trik můžete využít i při dalších neoblíbených uklízecích činnostech v domácnosti. Dvě tablety vhozené do naprázdno puštěné pračky pomohou odstranit usazeniny uvnitř bubnu. Podobně fungují samozřejmě i v samotné myčce.

Tableta do myčky udělá dobrou službu i na toaletě. Stačí ji hodit do vody a nechat pár hodin působit – poradí si s usazeninami v míse i v navazujících trubkách. Záchod pak už stačí umýt stejně jako při běžné údržbě – avšak odpadne nepříjemné a namáhavé drhnutí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments