Skvělý fígl, jak okamžitě vyčistit zadělanou záchodovou štětku. Takhle bude jako nová

Štětka na toaletě je věc, do jejíhož mytí se nám obvykle dvakrát nechce. Vzhledem k tomu, že však může být plná bakterií, měli bychom to alespoň občas absolvovat.

Hygiena na toaletě

Je pravda, že někteří lidé mají problém i s tím uklidnit si po sobě toaletu, natož aby ještě myli štětku, kterou se tato činnost provádí. Když si však představíte, kolik nečistot a bakterií se na štětinách usazuje, možná vás to donutí ji umýt.

Vezměte čištění při jednom i s toaletou

Když už čistíte toaletu, zřejmě u toho používáte i záchodovou štětku. Není nic jednoduššího, než poté, co do toalety nalijete čistidlo (ať už přírodní doma vyrobené, nebo to zakoupené chemické), vložit do mísy i štětku. Čistič nechte působit a poté štětku vytáhněte a omyjte.

Dezinfekce v octové vodě

Podobně bude fungovat, když si do nějakého starého kýblu nalijete horkou vodu a přidáte ocet nebo nějaký chemický čisticí prostředek a necháte v roztoku štětku pár desítek minut odmočit. Nemusíte na ni příliš sahat ani se trápit s jejím omýváním. Zkrátka ji pak jen vytáhnete a ještě opláchnete a můžete ji vrátit na její původní místo.

K čištění můžete použít i další běžně dostupné prostředky, které znají všechny hospodyňky – třeba kyselinu citronovou nebo jedlou sodu.

Foto: Shutterstock

Pravidelná výměna

I když štětku pravidelně myjete, měli byste ji i přesto poměrně často vyměňovat. Nejlevnější kousky stojí pár desítek korun a rozhodně se vyplatí do pravidelné výměny investovat – přece jen jde o hygienu a na té by se nikdy šetřit nemělo.

Gumová štětka?

Pokud se vám do mytí záchodové štětky opravdu nechce, zkuste si domů pořídit moderní gumovou štětku. Je hygieničtější než klasická a nečistoty se na ní zachycují mnohem méně. I tu byste však měli samozřejmě jednou za čas vyčistit, bude to však jednodušší práce.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
4 měsíců

Pořiďte si toaletu, která se montuje do kosmické rakety nebo raketoplánu. Ta je bez štětky. Dovede si představit jak by to dopadlo v beztížném stavu?

Vit
Vit
10 měsíců

Hahaha, štětka ?? Ta je spíš ” podělaná”, těsto se zadělává a znám i jiné štětky a ta Vás většinou podělá!!