Skvrny od krve ihned zmizí. Metoda našich babiček je nečekaně snadná

Zajímá vás, jak odstranit krev z oblečení, prostěradel nebo dokonce matrací? Dobrá zpráva je, že skvrny od krve nejsou nijak velký problém a existuje spousta možností, jak se jich zbavit. Liší se jen tím, jak je skvrna stará. Některé metody vás zaručeně překvapí.

Čerstvých skvrn se zbavíte pod tekoucí studenou vodou. Pokud jednáte dostatečně rychle, můžete takto jednoduše krev zlikvidovat bez dalších zásahů.

Vyzkoušejte peroxid vodíku, kyslíkové bělidlo, ocet nebo citron

Na starší skvrny už vám čistá voda stačit nebude, přesto ale existuje několik pomocníků, které se v domácnostech běžně vyskytují. Namočte houbu do peroxidu vodíku, kyslíkového bělidla, octu nebo citronové šťávy a skvrnu potírejte. Poté ji opláchněte studenou vodou a postup opakujte, dokud nezmizí.

Jen dávejte pozor, pokud byste používali tyto přípravky na tmavé oblečení. Mohly by vám z něj totiž vytáhnout i barvu. V případě tmavších látek je proto raději nejprve otestujte na nějaké skryté části.

Zbavte se krve z matrace

Všechny předchozí varianty ale můžete použít, pokud se potřebujete zbavit krve na prostěradle nebo matraci. U matrace opatrně, ať ji zbytečně nepromáčíte. Ručníkem, namočeným v některém z výše uvedených přípravků, skvrnu jemně potírejte. Příliš netlačte, ať krev zbytečně nevmáčknete hlouběji do tkaniny.

Použijte led

Krvavou skvrnu z oblečení nejprve opláchněte pod studenou vodou a potom ji potírejte kostkou ledu. Budete překvapeni, jak může taková netradiční pomůcka pomoci.

Dejte šanci aspirinu a jedlé sodě

Aspirin možná není přípravek, který by vás napadlo použít k odstranění zaschlé krvavé skvrny, ale pokud ho máte v lékárničce, rozhodně neváhejte. Rozdrťte ho a smíchejte s trochou vody na hustší pastu.

Tentýž postup zvolte i v případě jedlé sody. Naneste směs na skvrnu a nechte působit nejméně 30 minut, ale klidně i přes noc, pokud je krev staršího data. Potom opláchněte studenou vodou a vyperte.

Vyzkoušejte kukuřičný škrob

Další produkt, který stojí za to vyzkoušet, je kukuřičný škrob. Smíchejte ho s vodou, jako v předchozím případě, jemně vetřete do tkaniny a nechte zaschnout. Pokud nemáte kukuřičný škrob, můžete ho nahradit pudrem. Poté opět opláchněte vodou a vyperte.

Foto: Shutterstock

Pomůže i sůl nebo roztok na čočky

Zaschlou skvrnu namočte do studené vody a posypte solí. Pokud nosíte kontaktní čočky, pomůže vám i fyziologický roztok se stejným výsledkem. Věděli jste to?

V nouzi pomohou sliny nebo Coca-cola

Pokud se vám přihodila nehoda, vaše oblečení je od krve a vy nemáte po ruce nic shora popsaného, použijte sliny. Sice nepůsobí příliš hygienicky, plivat na své oblečení, ale naše sliny opravdu působí jako čisticí prostředek. Obsahují totiž enzym, který pomáhá při rozkladu potravin a organických skvrn, včetně krve. Nezapomeňte na to, když jste na cestách a nevíte, jak situaci vyřešit.

Další variantou, jak si pomoci, pokud jste si způsobili krvavou nehodu mimo domov je – polijte skvrnu Coca-colou. Klidně nechte halenku, košili nebo šaty namočené v Cole přes noc.

Buďte trpěliví, někdy skvrny, obzvláště ty starší, bývají docela úporné a nezmizí po první čistící proceduře. Opakujte proto čištění klidně i několikrát po sobě, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Také vždy používejte k odstranění krve studenou vodu, nikdy ne teplou nebo dokonce horkou.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments