Slavný český herec neskutečně zkrachoval. Vydělával miliony, ale nezaplatil ani uklízečce

Pokud lidé někoho pravidelně desítky let vídají v kině nebo v televizních seriálech, mají poměrně oprávněně pocit, že takový člověk se nemůže mít špatně. Jak známo, honoráře hereckých hvězd nejsou zrovna nízké a pro slušný život by měly bohatě stačit.

Dluží, kam se podívá

Jak ale říká jedno lidové pořekadlo, nejsou peníze, které by se nedaly utratit. Tím se zjevně řídil oblíbený český herec Marek Taclík, který sice jde z role do role, ale finančně je na tom hodně bídně. Bohužel do svých problémů nezavlekl pouze sebe a své blízké, ale i další strany, kterým dluží nemalé peníze.

Jak ukazuje pohled do insolvenčního řízení, které bylo s hercem vedeno, dluží všem možným státním institucím, jako je například finanční úřad nebo Česká správa sociálního zabezpečení, ale také bankám, jako je Česká spořitelna nebo Air Bank. Budiž zajímavostí, že to byl právě Taclík, který vystupoval v masivní reklamní kampani na jinou banku – ČSOB. Té podle všeho nedluží.

O své peníze, které jim herec nezaplatil, se ovšem přihlásily i běžní lidé. Marek Taclík neměl dostatek slušnosti, aby zaplatil například své uklízečce, které dluží téměř dvacet tisíc korun.

Foto: Česká televize

Na splácení se vykašlal

Nedá se říct, že by se herec postavil ke svým závazkům čelem. Jde přitom podle všeho “jen” o několik milionů korun, které by podle některých názorů díky své oblibě dokázal časem splatit, pokud by chtěl. On ale bohužel využil možnosti, kterou český zákoník nabízí a vyhlásil bankrot.

Ten pro něj znamená, že po dobu pěti let musí splácet minimální částku svým věřitelům, a když to dodrží, bude nakonec oddlužen. Těm, kdo mu věřili a půjčili, nicméně zbydou jen oči pro pláč, protože většinu peněz nikdy neuvidí, a to včetně nebohé uklízečky.

Foto: Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments