Snadná a účinná detoxikace organismu, ke které stačí obyčejný česnek. Zbaví tělo zánětů a parazitů

Detoxikace organismu by se měla provádět pravidelně. Vždy alespoň dvakrát za rok. Průmyslově zpracované potraviny jsou plné nadbytečných látek, které tělu mohou škodit. V lidském organismu se proto pravidelně usazují toxiny, které je třeba dostat ven. Stejně tak se do těla dostávají ze vzduchu nebo kosmetických produktů. Ani dokonale zdravý život vám proto nezajistí absenci toxinů. Poraďte si s nimi včas. Stačí vám obyčejný česnek.

Zázračné složení

Levná a dostupná potravina, kterou jistě máte doma nebo je k zakoupení v každém obchodě. Česnek používali lidé k detoxikaci už ve starověku a dodnes si léčitelé váží jeho účinků na tělo. Látky, které tato potravina obsahuje, totiž tělu pomáhají se účinně zbavovat toxinů, zánětů, ničit bakterie a parazity a celkově očistit tělo.

Funguje také jako prevence pro játra a celkový imunitní systém. Nemusíte tak v podzimním sychravém počasí utrácet zbytečně peníze za drahé doplňky stravy. Stačí, když si do domácnosti pořídíte tohoto malého pomocníka, který má všestranné využití.

Jak česnek správně konzumovat

Česnek se může tvářit bezpečně, ale při jeho konzumaci buďte opatrní. Tělo na drobné množství může reagovat zlepšením imunitního systému a detoxikací, ale také bolestmi břicha a nevolností. Před tím, než jej budete jíst, vyjměte z jeho vnitřní části zelený střed, který často v žaludku dělá neplechu.

Nikdy česnek nekonzumujte nalačno a samotný. Raději jej připojte jako součást pokrmu. Vždy si ho dávejte raději večer, abyste neobtěžovali své okolí, protože i při důkladném vyčištění zubů se může stát, že po česneku bude zapáchat například váš pot.

Vhodné recepty

Na výběr je spousta možností, jak česnek využít. Připravte si například společně s cibulí, bramborami a vodou chutnou česnekovou polévku. Česnek můžete konzumovat také s pečivem a uzeninou nebo podle babských rad. Smíchejte lžíci česneku, zázvoru a medu a tuto směs si dejte každé ráno po snídani. Recept slibuje posílení imunity, efektivní detoxikaci a prevenci před chorobami.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments