Jedlá soda zbaví tělo toxických látek rychle a efektivně. Po detoxu pocítíte příval energie

V dnešní době je téměř nemožné vyhnout se toxinům. I když je nebudeme přijímat ve stravě, je možné, že je absorbuje kůže z kosmetických produktů, vdechneme je venku ze znečištěného ovzduší nebo jinou formou. 

Proto i když žijete zdravým životním stylem, je vhodné čas od času detoxikaci provést. Můžete to udělat jednoduše, levně a snadno pomocí jedlé sody. 

Proč detoxikovat?

Tělo se přirozeně snaží škodlivých látek zbavit, mnohdy je na to ale krátké a vaše orgány tak dostávají zbytečně zabrat. Ulehčete jim práci a pomocí detoxikace zbavte tělo škodlivých toxinů. Jejich přemíra v lidském těle totiž způsobuje únavu, přecitlivělost, časté močení, ale také obezitu.

Jedlá soda jako pomocník v domácnosti

Jedná se o univerzálního pomocníka, který se hodí nejen v kuchyni. Je však také pořádně agresivní, takže je vhodné s k detoxu pomocí této látky uchylovat až ve chvíli, kdy nemáte doma jiné zdravější možnosti. 

Jedna lžička tohoto prášku společně s pár loky vody dokáže zmírnit pálení žáhy, žaludeční obtíže nebo pocit těžkého břicha. 

Detoxikace s jedlou sodou

Méně invazivní je vyzkoušet koupel, kdy v teplé vodě rozpustíte několik lžic jedlé sody. Tento postup ale není vhodný pro ty, kteří mají citlivou kůži. 

Pokud se rozhodnete sodu použít pro vytvoření zásaditého prostředí v těle a detox, pamatujte, že stačí vždy jen jedna lžička, kterou je třeba smíchat s větším množstvím vody. 

Díky sodě můžete snížit následky nezdravého jídelníčku, nastartovat funkci lymfatického systému, všech orgánů v těle a zbavit se nebezpečného kyselého prostředí. 

Následky detoxu

Hned první den se můžete cítit trochu lépe. Váš žaludek už nebude tak těžký, zbavíte se únavy a pocítíte příval energie. Po čase můžete vyřešit problémy s akné, váhou, psychikou, ale i mnoho dalších. 

Zkuste preventivně své tělo chránit před toxiny a i když není možné se jich zcela zbavit, omezte je alespoň na minimální množství. 

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.