Stačí mi kousek alobalu a rostliny mi rostou nejrychleji ze všech. Ani v zahradnictví tomu nevěřili

Obyčejný alobal má spoustu využití. Pomáhá v domácnosti při čištění nebo při vytápění jako odraz za radiátorem. Možná nevíte, jak účinným pomocníkem je při zahradničení. Ukážeme vám, jak běžný alobal proměnit v aktivátor růstu.

Nejen na řízky

Po alobalu sáhneme, když chceme uchovat potravinu déle teplou, při pečení nebo grilování. Jako tepelná izolace funguje dokonale, a to i ve větších plochách. Využití najde také na zahradě, ulehčí práci, urychlí růst sazenic nebo pomůže v boji proti škůdcům. S alobalem vytvoříte skvělý světlovod, který pomůže s růstem sazenic.

Box z alobalu pro sazenice

V chladnějších dnech potřebují sazenice více tepla a vždy jim prospěje, když budou vystaveny slunci. Pomůže, pokud si k ruce vezmete alobal. Jestli jen chcete zvýšit teplotu uvnitř květináče, použijte alobal na dno. Stačí květináč alobalem vyložit, propíchnout otvory na odtok vody a přidat zeminu. Rostlina bude v teple.

Světlovod pro sazenice vyrobíte s pomocí krabice z kartonu. Vnitřní stěny vyložte alobalem a dovnitř krabice umístěte sazeničky v sadbovači nebo drobných květináčích. Alobal odrazí sluneční paprsky, rostliny budou mít více světla a lépe porostou.

Chraňte rostliny s alobalem

Alobal najde uplatnění na zahradě, jako ochrana proti slimákům nebo jiným škůdcům. Pod rostliny rozložte alobalové pláty a zajistěte kameny. Alobal znesnadňuje slimákům plazení. A jestliže alobalem obalíte kmeny drobných nových stromků, ochráníte je před hraboši nebo vysokou, pokud nemáte pozemek oplocený.

Ovocné stromy a drobné ovocné keře ochrání alobal od nájezdů ptáků. Vyberte některé větvičky a obalte je alobalem nebo rozvěste pruhy alobalu do koruny stromu nebo keře. Lesklé předměty ptáky odradí a vyberou si jiný cíl. Díky alobalu bude letošní úroda chutnější a bohatší, nezapomeňte na alobal v jarních měsících.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments