Strašná rána pro českou hudbu. Náhle končí legendární kapela, to se nečekalo

Hudební scéna v České republice se vzpamatovává z opravdu velké ztráty. Náhle totiž končí kapela oblíbené zpěvačky Martiny Trchové. Tvořili ji celkem čtyři muzikanti, kteří na sociální síti zdrceným fanouškům oznámili, že se rozpadají. Jedinou útěchou je snad to, že Trchová by měla dále pokračovat, byť už jen jako sólová písničkářka.

Cesty se rozcházejí

Kapela Martina Trchová & Trio odehrála své poslední vystoupení, po kterém se čtveřice zkušených hudebníků rozhodla, že každý si půjde vlastní cestou. Už jim to společně zkrátka neklapalo, takže toto je zřejmě tím jediným možným řešením.

S lítostí vám musíme oznámit, že kapela Martina Trchová & Trio s podzimem 2022 končí. Okolnosti, vzdálenosti, vývoj tomu tak chtěl. Tak snad se naše cesty někdy opět potkají,” píše se ve facebookovém sdělení smutně.

Foto: Martina Trchová Trio

Velký úspěch

Zpěvačka Martina nicméně chce pokračovat dále. Bude vystupovat ale jen sólově v doprovodu s looperem. To jí teď dává největší smysl.

Kapelu Martina Trchová & Trio dále tvořili Petr Chlouba, Radomír Polívka a Patrik Henel. Skupina ve starém složení nahrála několik oceňovaných alb. Svého vrcholu dosáhla zřejmě v roce 2016, když s albem Holobyt získala cenu Anděl.

Skupina možná nepatřila k těm úplně nejznámějším na veřejnosti, avšak mezi odborníky a svými fanoušky byla velmi oceňovaná.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MrMarkol67
MrMarkol67
1 rok

ten název článku nevystihuje realitu .. kapela okresního přeboru snad možná pralesní ligy