Svažte 2 zubní kartáčky dohromady, uděláte s nimi velké věci. Pomocník pro každou hospodyňku

Zubní kartáček byste měli měnit jednou za dva měsíce, po nachlazení a virovém onemocnění okamžitě. Starý zubní kartáček nevyhazujte. Ukážeme vám, jak jej využít v domácnosti a s čím vším vám může pomoci.

Čištění koupelny

Se starým kartáčkem vyčistíte perfektně spáry v koupelně nebo vodovodní baterie. Štětiny kartáčku jsou jemné a dostanou se do míst, kde se s běžnou houbičkou a rukou neprotáhnete. Jemnost štětin kartáčku je zárukou, že vodovodní baterie zůstane bez škrábanců. Důkladné čištění toalety nelze provést s velkou WC štětkou. Ta se nedostane ke spojům u záchodového prkénka. Vezměte na pomoc vyřazený kartáček na zuby. Kartáček vám pomůže i u čištění odtoků v místech, kde jsou kovové kroužky.

Hřebeny v čistotě

Klasické hřebínky můžete umýt v myčce nádobí, ale pokud je vám tento způsob čištění nepříjemný, vezměte na pomoc kartáček na zuby. Čistícím pískem a kartáčkem na zuby odstraníte usazeniny na hřebenech i kartáčích na vlasy. Stejně můžete vyčistit nástavce na foukací kulmu. Kartáček na zuby vám pomůže i s čištěním filtru u fénu na vlasy.

Pomocník do kuchyně

Kartáček pomůže s čištěním struhadel, nástavců na mixér nebo lisů na citrusy. A co když ustřihnete štětiny a spojíte dva kartáčky gumičkou dohromady? Máte perfektní louskáček na jemná semínka. Vyzkoušejte jen například na neloupanou slunečnici.

Foto: Shutterstock

Úklid kanceláře

S klávesnicí vašeho počítače přicházíte do styku na několik hodin denně. Měli byste ji udržovat v dokonalé čistotě. S čištěním klávesnice u počítače a notebooků vám pomůže kartáček na zuby. Máte problémy s pletí? Možná jsou na vině bakterie na vašem mobilním telefonu, který neustále pokládáte na tvář. Vezměte kartáček, namočte jej do zředěného lihu (70 %) a očistěte displej i prolisy na těle telefonu.

Čištění šperků

Zčernání stříbra je častým problémem. Pusťte se do záchrany. Stačí speciální lázeň na stříbrné šperky a následné dočištění kartáčkem na zuby.

Nahřejte hlavici kartáčku

Je zřejmé, že je zubní kartáček všestranným pomocníkem, protože se dostane do hůře dostupných míst. I tak můžete jeho funkce ještě rozšířit. Nahřejte zapalovačem místo za štětinami a kartáček tlakem přehněte o 90 stupňů. Nechte vychladnout. S otočenou hlavicí se perfektně čistí vnitřky skleniček a misek od usazenin.

Foto: Shutterstock, zdroj: Goodhousekeeping

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments