Tablety do myčky si vyrábím sama. Za 20 Kč jich mám desítky a působí více než ty z obchodu

Vyzkoušejte si vyrobit domácí tablety do myčky! Je to levnější než kupovat ty běžně dostupné v supermarketech a v některých případech to může být efektivnější. Nedá to příliš mnoho práce a získáte tím tablety, které vám nádobí nádherně vyleští. Jak na to? Pojďte si s námi projít postup v dnešním článku.

Prášek, nebo tablety?

Prášek do myčky vás rozhodně přijde laciněji než kupovat tablety, nicméně často se stává, že nádobí po něm není dokonale umyté – mohou na něm zůstávat skvrny či mastnota. Tablety jsou efektivnější, ale zase za ně zaplatíte dost peněz. Vhodnou alternativou jsou doma vyrobené tablety, které vás budou stát jen pár korun.

Výhodu to má také v tom, že přesně víte, co do tablety dáváte.

Nezapomeňte myčku pravidelně čistit

Pokud vám myčka myla dobře s prostředkem, na který jste zvyklí, a najednou zjišťujete, že je nádobí špinavé či mastné, měli byste se zaměřit na vyčištění samotné myčky. Důkladně vymyjte všechny filtry a spusťte myčku naprázdno spolu s doporučeným čističem. Klidně to několikrát zopakujte, ať máte jistotu, že je myčka pořádně vyčištěná.

Pravidelná údržba myčky je důležitá nejen kvůli kvalitně umytému nádobí, ale také kvůli prodloužení její životnosti.

Jak si vyrobit domácí tablety?

Chcete-li vyzkoušet domácí výrobu tablet, budete potřebovat především jedlou sodu. Dva hrnky jedlé sody doplníte dvěma hrnky boraxu. Následně přidáte půl hrnku soli a půl hrnku bílého octa. Všechno smíchejte do jedné směsi a výslednou hmotu natvarujte do tvořítek na led. Nechte někde na stinném, suchém místě zaschnout zhruba 24 hodin a poté uchovávejte v uzavíratelné nádobě.

Podomácku vyrobenou tabletu pak používejte jako klasickou tabletu do myčky koupenou v obchodě.

Tato směs by vám měla pomoct účinně bojovat proti neblahým důsledkům tvrdé vody i mastnoty.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments