Tady za 800 Kč koupím to, co v Lidlu a Albertu za 2400 Kč. Nový řetězec je tady, ostatní mohou zavřít, na tohle nemají

V České republice se jako lavina šíří zprávy o dosud opomíjeném obchodním řetězci, který asi jako jediný nabízí skutečně rozumné ceny za běžné zboží, jako jsou potraviny nebo drogerie. Mnozí skutečně nevěří vlastním očím, jak levno tam je.

Kam vyrazit na nákupy?

Ve skutečnosti by podobné ceny ale měly být standardem, jelikož pokud se jich podaří docílit řetězci, který zdaleka není největší a dosud má po republice pouze tři prodejny, zákonitě musí být dosažitelné pro giganty typu Lidlu, Kauflandu nebo Billy.

Tyto velké obchodní řetězce však využívají toho, že Češi nejsou příliš ochotni hledat alternativy, a tak jim za výrobky účtují stále příliš vysoké ceny. Někteří už toho ale mají přeci jenom plné zuby.

Na internetu psali o obchodním domě Tamda Foods, že tam prý jsou věci za poloviční až třetinové ceny. Moc jsem tomu nevěřila a bála se kvalita. Ale vzhledem k cenám v Lidlu, kam jsem běžně chodila, jsem to prostě musela vyzkoušet,” říká paní Sofie. “Abych to zkrátila, byla jsem naprosto nadšená. Ty řeči byly každopádně pravdivé. Co mě v Lidlu stálo 2400 korun, tady seženu za nějakých 800 Kč. A jsou to úplně ty samé výrobky, ne-li lepší, protože řada z nich je určena pro německý trh.

Foto: Shutterstock

Ceny jsou tu úplně jiné

Potraviny jsou v obchodním řetězci Tamda Foods běžně levnější o polovinu. Pakliže máte zákaznickou kartičku, můžete ušetřit ještě nějakou tu korunu navíc. Skutečně dramatické rozdíly jsou však v cenách drogerie. Tam je zcela běžné, že deodoranty, prací prášky, zubní pasty a další produkty pořídíte za třetinovou cenu než v jiných obchodech.

Ostatně, zase takové překvapení to není. Nedávno vyvolalo rozruch srovnání české a německé pobočky drogerie Rossmann. V Česku bylo téměř vše dvojnásobně drahé.

Čtěte také: V českých obchodech se prodává otřesné máslo. Češi ho kupují po kilech. Takhle ho poznáte

Tamda má aktuálně tři velké hypermarkety, a to v Praze, Brně a v Ústí nad Labem. Momentálně se však těší obrovskému zájmu zákazníků a není tedy vyloučeno, že otevře i v dalších lokacích. Pokud se vám ale vyplácelo jezdit na nákupy do Polska, sem se to vyplatí dvojnásob. Z většiny koutů země to nebudete mít zase tak daleko a ušetříte tady pravděpodobně ještě více.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments