Tchyně při vaření masa vždy použije kousek jablka. Ohromila mě tím, proč to dělá

Každá snacha se svou tchyní vychází jinak. Jedna si s ní rozumí, druhá zase ne a byla by velice ráda, kdyby se spolu vídaly jen zřídka – pokud možno, tak vůbec. Někdy to bohužel nevychází dle našich představ a každý s každým si rozumět nemůže. Jedno je však jasné, a to je, že tchyně či babičky mají mnohdy skvělé fígle do kuchyně, které rády využívají i snachy. Příkladem je toho jablko, které dokáže snížit nepříjemný zápach ze smažení masa. Tento trik nestojí mnoho peněz, navíc funguje skvěle. 

Zápach, který se dostane všude

Smažené masíčko s křupavou kůrčičkou a dokonale šťavnatým středem je bezpochyby pochoutkou pro každého z nás – tedy mimo vegetariánů. Jenže sami zajisté moc dobře víte, že zápach ze smažení je většinou hodně silný a dostane se opravdu všude – a to i tehdy, když máte zapnutý digestoř.

Avšak naše čtenářka se s námi podělila o jednoduchý způsob od svojí tchyně, který opravdu funguje. Stačí vám jedno jablko, které umí neutralizovat velkou většinu zápachu a vy se tak budete moci těšit ze smaženého masa či bifteku ještě více. 

Nyní záleží na tom, kolik masa budete smažit. Pokud se vám všechno maso vejde na jednu pánev, připravte si půlku jablka. To nakrájejte na tenké plátky a při smažení jej umístěte do oleje. Dokonale absorbuje zápach a nenaruší chuť masa. Díky tomuto jednoduchému triku od naší čtenářky, už vám nebude zapáchat celý byt nebo dům.

Foto: Shutterstock

Trik ocení každý kuchař či kuchařka

Zbavit se zápachu může být opravdu i takto jednoduché. Dále bude důležité, abyste jablko během smažení měnili. Jakmile zhnědne, vyměňte jej za další plátek jablka.

Nezapomeňte také měnit olej, pokud máte masa hodně. Jakmile z něj bude odcházet kouř, nečekejte a vyměňte jej – začíná se přepalovat. V této době tedy nejde jen o zápach, ale také o to, jaké látky olej obsahuje. Vyprodukované toxické látky nejsou pro tělo člověka přínosem.  

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments