Tento oblíbený produkt z Tesca okamžitě vyhoďte, nesmíte ho sníst. Našlo se v něm něco hrozného

V ideálním případě by všichni výrobci potravin a jejich prodejci plnili veškeré podmínky, které jsou jim uloženy, aby mohli své produkty prodávat konečným spotřebitelům. V reálném světě tomu tak ale není a pravidelně dochází k tomu, že některé výrobky nesplní to, co deklarují, případně obsahují něco škodlivého.

Hlavně je nejezte

Od toho je tu Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která teď hlásí svůj další úlovek. Ten se tentokrát týká obchodu Tesco, ve kterém se prodávají oblíbené Rozinky Sultana. A právě tento výrobek musel být okamžitě stažen z prodeje a těm, kdo už si ho koupili, se důrazně doporučuje, aby ho nekonzumovali.

Důvod je poměrně závažný. V rozinkách se totiž našel minerální olej, který se nesmí používat v potravinářském průmyslu. Jeho množství bylo významné a činilo 397 miligramů na jeden kilogram. Výrobek tak dokonce porušil nařízení Rady o potravinářských přídatných látkách.

Foto: Shutterstock

Plošné varování

Situace je natolik závažná, že muselo dojít k nahlášení tohoto konkrétního případu do evropského systému rychlého varování pro potraviny.

Prohřešek se týká jedné konkrétní šarže. Jde o TESCO Rozinky Sultana ve 200gramovém balení. Výrobek je označen minimální trvanlivostí do dubna roku 2023. Číslo jeho šarže je L220953V9871.

Samotné Tesco o události na svých webových stránkách zatím neinformuje, což je zvláštní. Pokud máte výrobek doma, můžete ho zkusit vrátit s platným dokladem o koupi. Ale vzhledem k tomu, že jde o privátní značku, by účtenky nemělo být ani zapotřebí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
2 měsíců

Jaký olej konkrétně tam byl, to se nedozvíme! Třeba to je wédéčko, můžeme použít rozinky k mazání…

Tein
Tein
2 měsíců

To je teda zase dráma. Lepší jak v Růžovce a Beverly Hills dohromady

Xavier
Xavier
2 měsíců
Reply to  Tein

Okamžitě vyhoďte je rada za všechny drobné a pak budou lidi brečet že nemají co žrát 😀

Vrátit a vzít si zpět peníze!