Toaletní papír může být velmi zrádný. Dokáže přivodit infekci nebo pořezat

Na toaletách, především veřejných a cizích, sledují ženy čistotu prkýnka, ale už méně pozornosti věnují toaletnímu papíru. Většině stačí to, že je přítomen a více vrstev je bonusem.

Jenže tento papír může být pro intimní partie hotová pohroma! Příčiny lze hledat jak v nesprávném používání, tak i v nevhodném materiálu. Obtíže pak přisuzují třeba nachlazení.

Dráždí i řeže

Gynekologové varují, že takový toaletní papír může snadno dráždit poševní vchod i samotnou pochvu. Opatrné by měly být především ženy s citlivou pokožkou.

Určitě byste se měly vyvarovat užívání drsného toaletního papíru právě v této oblasti. Vzniknout mohou nepříjemné ranky a oděrky. Čím jemnější, tím lepší.

Způsobit může i infekce

Většinou má sloužit právě k odstranění zbytků moči, ale snadno způsobí i nepříjemný zánět močových cest. Je to tím, že močová trubice žen je krátká, takže se bakterie rychle dostanou daleko, aby škodily.

Chemicky ošetření toaletní papíry sice mohou skvěle vonět či být hezky barevné, ale pokud je použita nesprávná chemie, pak hrozí další problémy. Především ty parfémované papíry mohou narušit pH ve vagíně a způsobit tak nepříjemnou kvasinkovou infekci. U chronických problémů je potřeba si hlídat i toto.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments