Tohle je zásadní změna. Provalil se fígl, díky kterému už nemusíte žehlit prádlo. Dosud ho 99 % lidí neznalo

Patříte mezi to malé procento lidí, které baví žehlení? Nebo už při nákupu nové halenky přemýšlíte, jestli se nebude moc mačkat? A pokud naznáte, že by mohla, necháte ji raději v obchodě?

Samozřejmě existují lidé, kteří žehlí rádi, ale většina z nás se této činnosti velmi ráda vyhne. Pokud také náležíte do té druhé skupiny, prozradíme vám neuvěřitelnou vychytávku, kterou si zamilujete a která vás téhle nenáviděné aktivity zbaví.

Tajemství tkví v ledu

Budete potřebovat jen sušičku a pár kostek ledu. Je to velmi snadné. Dejte do sušičky vyprané pomačkané oblečení a 4 kostky ledu. Nastavte přístroj na nejvyšší teplotu a nechte 10 minut běžet. To je všechno. Vaše oblečení bude vyžehlené.

Led totiž vytvoří v horku uvnitř sušičky páru, která kousky oblečení napaří a nahradí tak žehličku. Nesmíte ale sušičku přeplňovat, tento trik vám bude fungovat, když budete napařovat zároveň pouze 2 – 3 kousky oblečení.

Pokud potřebujete rychle vyžehlit halenku, protože spěcháte do práce, nestíháte a navíc zjistíte, že nemáte žádný led, přidejte do sušičky mokrou žínku, udělá vám stejnou službu.

Žehličku ale zatím nevyhazujte. Na džíny nebo těžké látky tento trik příliš nefunguje.

Foto: Shutterstock

Pomačkané oblečení pomůže vyžehlit i sprcha

Existují i další způsoby, jak vyhladíte oblečení i když nemáte po ruce žehličku. Pokud cestujete, víte, že oblečení, které vytáhnete v hotelu z kufru, je bohužel takřka vždy zmačkané. Přestože jste ho skládali s velkou pečlivostí. Co s tím?

Pověste šaty na ramínko a to umístěte v koupelně, zatímco se budete sprchovat. Pára vzniklá při vaší koupeli šaty krásně vyhladí, ještě než stihnete uschnout.

V provizorních podmínkách vám pomůže i fén. Pomačkané oblečení opět zavěste na ramínko, zmuchlané místo navlhčete a začněte opatrně fénovat horkým vzduchem.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

A to nějaký pako žehlí džíny?