Toto máslo musíte ihned hodit do koše. Obchodní řetězec ho prodával na kvanta, ale když ho sníte, budete hodně litovat

Opravdu velká nepříjemnost se urodila v české obchodní síti. Bohužel se nedá říct, že by šlo o nějakou výjimku. Nekvalitní a nebezpečné potraviny jsou v českých obchodních řetězcích již bohužel celkem standardem.

Už je to zase tady

Ačkoliv se je Státní zemědělská a potravinářská inspekce snaží odhalovat a celkem se jí to i daří, reálně přijde pouze na zlomek závažných skutečností. Další proběhnou bez povšimnutí, což většinou znamená, že takové potraviny lidé snědí a musí se pak potýkat s následky.

Tentokrát byla věc natolik závažná, že dopředu reagoval i samotný obchodní řetězec, což se příliš často neděje. Společnost Billa oznámila, že s okamžitou platností stahuje oblíbené pomazánkové máslo s křenem, které neslo privátní značku Clever.

Ve skutečnosti je nicméně výrobcem společnost Olma. “Může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” varovala Billa na svém webu. Neupřesňuje přitom, proč k nafouknutí víčka docházelo, avšak pravděpodobně je to důsledek určitých nežádoucích procesů uvnitř výrobku, což není příliš povzbudivé.

Foto: Shutterstock

Kdy už to skončí?

Konkrétně jde o produkt, který se prodává v balení o 150 gramech a který nese datum minimální trvanlivosti 26. listopadu 2023. Obchodní řetězec Billa vyzývá zákazníky, kteří si pomazánkové máslo s křenem Clever zakoupili, aby ho v žádném případě nekonzumovali. Mohou ho jednoduše vyhodit, ale pokud jste si ho koupili třeba ve větším množství, vyplatí se ho vrátit v kterékoliv prodejně, kde i bez předložení účtenky dostanete peníze zpět.

V každém případě je ale nutné konstatovat, aby si výrobci a obchodníci dávali na podobné případy dobrý pozor. Nikdo totiž nechce dlouhodobě kupovat podobně závadné produkty. K nejrůznějším stažením z trhu dochází v poslední době až příliš často.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Rambo
Rambo
6 měsíců

Když někdo kupuje věci od Bureše, tak se nemůže divit.

Čege
Čege
6 měsíců
Reply to  Rambo

Právě “inteligenti” jako ty mohou za to, že už se tu téměř nic poživatelného nevyrábí / vyrábí pod taktovkou západních blbečků / značek takže v kvalitě žrádla pro prasata = jistě podobným to pak jistě chutná :-)))

Tomáš
Tomáš
6 měsíců

Čekal jsem že uvidím ilustrační foto toho výrobku