Toto máslo musíte ihned hodit do koše. Obchodní řetězec ho prodával na kvanta, ale když ho sníte, budete hodně litovat

Opravdu velká nepříjemnost se urodila v české obchodní síti. Bohužel se nedá říct, že by šlo o nějakou výjimku. Nekvalitní a nebezpečné potraviny jsou v českých obchodních řetězcích již bohužel celkem standardem.

Už je to zase tady

Ačkoliv se je Státní zemědělská a potravinářská inspekce snaží odhalovat a celkem se jí to i daří, reálně přijde pouze na zlomek závažných skutečností. Další proběhnou bez povšimnutí, což většinou znamená, že takové potraviny lidé snědí a musí se pak potýkat s následky.

Tentokrát byla věc natolik závažná, že dopředu reagoval i samotný obchodní řetězec, což se příliš často neděje. Společnost Billa oznámila, že s okamžitou platností stahuje oblíbené pomazánkové máslo s křenem, které neslo privátní značku Clever.

Ve skutečnosti je nicméně výrobcem společnost Olma. “Může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” varovala Billa na svém webu. Neupřesňuje přitom, proč k nafouknutí víčka docházelo, avšak pravděpodobně je to důsledek určitých nežádoucích procesů uvnitř výrobku, což není příliš povzbudivé.

Foto: Shutterstock

Kdy už to skončí?

Konkrétně jde o produkt, který se prodává v balení o 150 gramech a který nese datum minimální trvanlivosti 26. listopadu 2023. Obchodní řetězec Billa vyzývá zákazníky, kteří si pomazánkové máslo s křenem Clever zakoupili, aby ho v žádném případě nekonzumovali. Mohou ho jednoduše vyhodit, ale pokud jste si ho koupili třeba ve větším množství, vyplatí se ho vrátit v kterékoliv prodejně, kde i bez předložení účtenky dostanete peníze zpět.

V každém případě je ale nutné konstatovat, aby si výrobci a obchodníci dávali na podobné případy dobrý pozor. Nikdo totiž nechce dlouhodobě kupovat podobně závadné produkty. K nejrůznějším stažením z trhu dochází v poslední době až příliš často.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Rambo
Rambo
23 dní

Když někdo kupuje věci od Bureše, tak se nemůže divit.

Čege
Čege
21 dní
Reply to  Rambo

Právě “inteligenti” jako ty mohou za to, že už se tu téměř nic poživatelného nevyrábí / vyrábí pod taktovkou západních blbečků / značek takže v kvalitě žrádla pro prasata = jistě podobným to pak jistě chutná :-)))

Tomáš
Tomáš
24 dní

Čekal jsem že uvidím ilustrační foto toho výrobku