Trápí vás gynekologické problémy? Se záněty i s infekcemi pomůže nejen lékař, ale také bylinky

Nejednu ženu jednou za čas potrápí gynekologické problémy. Někdy se jedná o záněty, jindy o infekce, které většinou odhalí až prohlídka u gynekologa. Nejvíce problémů se objevuje během léta, ovšem to neznamená, že v jiných ročních obdobích se gynekologickým problémům vyhneme. I během zimy trávíme čas ve vodě (například pokud chodíme pravidelně plavat do plaveckých bazénů), což je často důvod vzniku nepříjemného gynekologického problému.

Většina žen poslouchá svého lékaře a užívá čípky nebo jiná podobná léčiva. Jiné ženy by však ocenily vědět, jestli se se záněty nebo s infekcemi dá zatočit i přírodní cestou. Mnohá léčiva tělu či zdraví spíše škodí, než ho zachraňují, proto se nemůžeme divit, že se přírodní léčení stává čím dál oblíbenější. Pro ženy máme dobrou zprávu – i s gynekologickými problémy lze zatočit s přírodními zázraky v podobě bylinek.

Jak vyléčit zánět močových cest s pomocí bylinek

Velice často se ženy potýkají se zánětem močových cest. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které se velice často objevuje v létě, a to konkrétně proto, že dlouho nosíme mokré plavky. Zánětem močových cest však můžeme trpět i během jiných ročních období – v zimě jím trpíme proto, že sedáváme na studených místech.

Pokud vás zánět močových cest postihne, užívejte vřes nebo maliník. Lékaři také doporučují brusinku či olši. Pro močové ústrojí je jako stvořený i měsíček lékařský.

Jiné gynekologické záněty lze léčit například pomocí lékořice nebo ptačího jeřábu. Ženské orgány před rozšířením zánětu ochrání taky meduňka nebo hluchavka.

Jak vyléčit kvasinkovou infekci s pomocí bylinek

Kvasinková infekce se vyskytuje velice, velice často. Ženy ji mnohdy odhalí až při preventivní prohlídce u svého gynekologa. Kvasinková infekce si libuje v teplém a vlhkém prostředí, ženy ji rozeznají díky nadměrnému svědění nebo výtoku. Ovšem i s kvasinkovou infekcí lze zatočit s pomocí bylinek. Lékaři doporučují bylinkovou tinkturu z penízovky, pomáhá také česnek či grepová jádra.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.