Troubu nečistím déle než 5 minut. Tchyně ji minule dělala dvě hodiny a tak čistou jako já neměla

Nejjednodušším čištěním trouby je spustit program samočištění a následně setřít vlhkým hadříkem. Ne každý model ale disponuje uvedenou funkcí. Proto si musíme při čištění trouby pomoci. Nemusíte kupovat drahé chemické čističe či měnit spotřebič. Jde to rychle a levně.

Čištění trouby při velkém úklidu

Důkladné vyčištění trouby je natolik namáhavou a nepříjemnou činností, že se mu mnozí snaží vyhnout a odkládají jej až na chvíle, kdy přijde na řadu důkladný úklid. To je první chybou. Pravidelné čištění trouby je mnohem snadnější a méně namáhavé. Ať už přistoupíte k pravidelnému a krátkému čištění trouby nebo se vydáte cestou zdlouhavé, jednorázové a důkladné očisty po delším období, budete potřebovat prostředek na čištění trouby.

S chemií i bez

Řada moderních prostředků slibuje, že vyčistí troubu prakticky za vás. Stačí jen nastříkat nebo nanést čistidlo, nechat působit a setřít vlhkým hadříkem. Samozřejmě tušíte, že ne vždy postup funguje. Ke slovu se pak dostávají nejrůznější škrabky a tvrdá manuální práce. Nemusíte kupovat drahé chemické přípravky, troubu vyčistíte i s použitím doma vyrobené čistící pasty.

Foto: Shutterstock

Pasta ze soli a jedlé sody

Jedlá soda je nepostradatelným pomocníkem při úklidu, mnozí tvrdí, že se jí dá nahradit prakticky jakýkoliv čistící prostředek. Stačí smíchat lžíci sody, lžíci soli a 2 lžíce vody v pastu, která bude připomínat hustou kaši. Podle velikosti a rozmístění nečistot v troubě si vyrobte požadované množství pasty. Tu naneste na skvrny a nechejte působit. Čím déle bude směs na připáleniny působit, tím lépe. Měla by ztvrdnout a vytvořit krustu.

Desinfekce octem

Namočenou utěrkou následně troubu očistěte, můžete si vzít na pomoc plastovou stěrku. Po vyčištění od soli a sody troubu přestříkejte směsí octu a vody, bude důkladně dezinfikována. Nakonec vše otřete vlhkým hadříkem a nechejte při otevřených dvířkách proschnout.

Foto: Shutterstock, zdroj:Armandhammer, Starletcleaning

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments