Tuhle věc hoďte do pračky a okamžitě uvidíte, jak z ní vyjede veškerá špína, která se tam roky kupila

Máte pocit, že i když pravidelně perete své prádlo, stále není úplně čisté? To může být způsobeno tím, že vaše pračka není správně čištěna. Mnoho lidí si myslí, že protože do pračky přidávají prací prášek a perou prádlo, není nutné ji čistit. Bohužel to je omyl. Stejně jako jakýkoli jiný přístroj, i pračka vyžaduje pravidelnou údržbu.

Vyzkoušejte ocet a jedlou sodu

Existuje jedna jednoduchá věc, kterou můžete udělat, aby vaše pračka byla vždy čistá a skvěle prala. Stačí jen použít běžné suroviny, které většinou máte doma – ocet a jedlou sodu.

Začněte tím, že nalijete jednu šálek bílého octa do pračky a spusťte program na nejvyšší teplotu. Ocet pomůže odstranit zbytky mýdla a odpařovat vodu z pračky. Po dokončení cyklu nechte pračku otevřenou, aby se dobře vyschla.

Poté přidejte do mýdlové přihrádky přidejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a znovu spusťte program na nejvyšší teplotu. Tento postup pomůže odstranit zápach z pračky.

Foto: Shutterstock

Citrónová šťáva

Další možností, jak vyčistit pračku, je použití jedné části citronové šťávy a jedné části vody. Směs nalijte do pračky a nechte ji běžet na nejvyšší teplotu alespoň jeden cyklus. Citronová šťáva také pomáhá odstraňovat nečistoty a zápach. Můžete také použít speciální čistič pračky, který je k dispozici v obchodech s domácími potřebami. Tyto čističe jsou často v podobě tablet nebo prášku a stačí je jednoduše přidat do pračky a spustit cyklus.

Pravidelně čistěte buben

Pravidelně čistěte prádelní buben – nejvíce se v něm hromadí nečistoty a bakterie. Jednoduše otevřete dveře pračky a utřete gumičku a vnitřní stěny bubnu vlhkým hadříkem s trochou saponátu. Poté opláchněte hadřík čistou vodou a znovu setřete vnitřek bubnu. Když budete udržovat pračku i buben čistý, budete mít i prádlo skvěle vyprané a bez zápachu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments