Účesy pro ženy po 50. roce věku. Omladí vás hravě o deset let, nic jiného už na hlavě nenoste

Starší ženy automaticky vlasy zkracují. Na jednu stranu je to přirozené a často i logické, na druhou jde o neopodstatněný předsudek, že dlouhé vlasy se hodí pouze pro mladé. Váš účes by však spíše než módními trendy nebo zajetými stereotypy měl být ovlivněn vaším vkusem, pocitem, životním stylem a pak samozřejmě také vašimi vlasy a rozhodnutím, kolik péče jim hodláte věnovat.

Klasické mikádo

Nejuniverzálnější střih pro ženy všech věkových kategorií. Vlasy jsou střiženy do stejné roviny do délky těsně pod bradu. K oválnému či protáhlejšímu obličeji se hodí rovná ofina, k srdcovému zase ofina trochu na stranu. Mikádo dokáže jemnějším vlasům dodat objem, není příliš náročné na údržbu a dobře vypadá.

Podkova

Jde o variaci mikáda. Před pár lety byly v módě podkovy skutečně hodně sestříhané, do takového extrému ve zralém věku jít nemusíte, ale mít kolem obličeje vlasy o trochu delší než na zátylku nepřestane být šik snad nikdy. S mírnými variacemi se hodí ke každému typu obličeje. Snadno se udržuje, a hlavně v létě oceníte nezakrytý krk.

Bob

Ideální přechod mezi mikádem a krátkými vlasy. Bob má s podkovou společné to, že vlasy kolem obličeje jsou o něco delší než vzadu na krku, nicméně celková délka vlasů je u bobu ještě o něco kratší. Bob se spíše hodí pro vlasy rovné, i když na některých zvlněných také nevypadá špatně. S trochou cviku se dá velmi pěkně vyfoukat a celkem snadno udržovat. Pro ženy po šedesátce, které se necítí dobře ani v dlouhých, ani krátkých vlasech, je ideálním řešením.

Foto: Shutterstock

Na extra dlouhé vlasy pozor

Existuje jen menšina žen, kterým po padesátce sluší vlasy po zadek, ale samozřejmě se najdou i takové. Pokud jste jedna z nich, výborně. Vlasy husté, pěstěné, zdravé a upravené, zvlášť pokud máte také celkem dobrou figuru a pleť, vás dokážou omladit klidně o deset, patnáct let. Jestli na hřívu štěstí nemáte, nevadí, budete sexy a šmrnc i v některém z výše zmíněných účesů.  

Nebojte se žehličky a kulmy

U mikád se rozhodně nebojte vzít do ruky kulmu. Jemné vlny, které něžně krášlí obličej, vám uberou roky a přidají krásu. Stejně tak se vyhecujte čas od času vlasy pořádně vyžehlit. Budete vypadat mladší a šmrncovnější. Hlavní je neupadnout do stereotypu a najít, co vám nejvíce sluší a vyhovuje.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments