Udělejte jednu věc a červi z jahod vyjedou sami. Pokud to neuděláte, tak je sníte

Oblíbené jahody lákají k tomu, abyste se do jejich sytě červené barvy a šťavnaté dužiny ihned zakousli. Zadržte. Právě jahody bývají často napadeny mikroorganismy a plísněmi a je důležité je před konzumací důkladně očistit.

Střevní problémy z jahod

Jahody ze zahrádky a často i z farmářských trhů mohou být napadeny nejrůznějšími plísněmi, chrobáky a nejrůznějšími mikroorganismy. To proto, že se při jejich pěstování nepoužívají žádné chemické postřiky nebo jen jejich minimum. Ačkoliv to není na první pohled vidět, parazitní organismy byste okamžitě odhalili pod mikroskopem.

Konzumujte jen jahody důkladně očištěné. Jahody mohou být dokonce nositelem bakterie E.Coli nebo Listerie. Po požití kontaminovaných jahod vás brzy potkají střevní potíže.

Vynikající a zdravé jahody

Sladké plody jahod jsou samozřejmě studnicí zdraví. Jsou chutné a zároveň jsou zdrojem vitamínů C, A, B, E. Bohaté jsou i na minerální látky. Objevíte v nich zinek, hořčík, vápník, draslík a fluor. Nejlépe chutnají čerstvé, ale při velké úrodě je můžete zpracovat na marmeládu či džem, připravit z nich koktejl, zmrzlinu nebo zavařeninu. Chraňte své tělo před konzumací plísní a drobných červů, kteří se v jahodách běžně nacházejí a připravte jahodám koupel.

Foto: Shutterstock

Jahody vkládejte do koupele

Umývání ovoce před konzumací je základním hygienickým návykem, u jahod je ale vhodné opláchnutí vynechat a připravit jim speciální lázeň. Do misky dejte vodu a do ní trochu jablečného nebo bílého octu. Důkladně jahody ponořte a po chvíli opláchněte pod tekoucí vodou.

Očistnou lázeň můžete jahodám připravit i z vody a soli. Do solné lázně ponořte jahody na půl hodiny. Po vyjmutí z lázně jahody opláchněte. Koupel můžete připravit pouze jahodám se stopkou, jahody bez stopky by ztratily chuť. Koupel jahody zbaví všech nepříjemných a nebezpečných parazitů.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments