Udělejte si čaj z bobkového listu. Je to hotový poklad

Freepik.com

Čaje jsou pro mnoho lidí oblíbeným nápojem, vhodným ke každodenní konzumaci. Někdo upřednostňuje ovocné, jiný zelené a někteří si rádi připraví čaj z různých bylinek a koření. Do pitného režimu můžete zařadit různé druhy, které jsou pro tělo velmi prospěšné. Už jste měli čaj z bobkového listu?

Bobkový list není jen koření

Možná jste zvyklí přidávat bobkový list do omáček, a ani by vás nenapadlo, že má i jinou funkci než dochucení pokrmů. Zároveň jde ale i o doplněk stravy, který může pomoct s některými zdravotními neduhy. Záleží na tom, jak se používá. V případě horšího spánku můžete přidat pár lístků sušeného bobkového listu pod polštář, měl by pomoct. Ale dokáže toho mnohem víc.

Účinky bobkového listu

Bobkový list neboli vavřín pomáhá i při cukrovce, podporuje trávení, pomáhá při bolestech kostí, revmatismu a dně. Má detoxikační a protizánětlivé účinky. Zlepšuje paměť. Zmírňuje nachlazení, ušní záněty, podporuje pocení, snižuje horečku. Listy jsou zase plné silic a hořčin.

Foto: Freepik.com

Jak si připravit čaj z bobkového listu?

Budete potřebovat několik sušených listů, litr vody a jednu celou skořici. Zalijte bobkový list a skořici vroucí vodou a nechte 20 minut louhovat pod pokličkou. Můžete si ho přisladit dle vlastní chuti. Popíjejte ho několik dní v kuse, pak je potřeba dát týdenní přestávku.

Vavřínový prášek

Kromě čaje si můžete bobkový list připravit i ve formě prášku. Je to jednoduché, zkrátka je promixujeme a uzavřeme do sklenice. V této formě se užívá na špičce nože a zapíjí 300 ml vody.

Jak se používá v kuchyni?

Kromě léčivých účinků vám bude dělat radost v kuchyni. Využijete ho do rajské, svíčkové, při nakládání okurek, hub nebo zelí. Ale skvěle doplní i jiné pokrmy – luštěninové a zeleninové polévky, nebo omáčky k těstovinám. Při vhodném skladování vydrží i několik let.

Foto: Freepik.com, zdroj: Webmd

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments