Udělejte z jednorázového mlýnku na pepř a koření znovu plnitelný. Výrobce s tím počítá, ale tají to

Možná máte doma jednorázový mlýnek na pepř či sůl nebo jste ho dostali k Vánocům. Co s ním, když se koření vypotřebuje? Zkuste ho předělat tak, abyste ho mohli používat opakovaně!

Jednorázové mlýnky

Vlastně si můžeme klást otázku, proč vůbec něco jako jednorázové mlýnky na koření vznikají. Jde o zbytečné plýtvání materiálem a o velmi neekologický přístup.

Jistě vás už někdy rozzlobilo, když jste domleli poslední kuličku pepře a zjistili, že mlýnek už je vám k ničemu, protože nejde rozebrat a musíte ho vyhodit a koupit nový.

Nevhodný dárek?

Skleničky s kořením a mlýnky dost často patří k nevyžádaným dárkům, které dostáváme k Vánocům. Je tedy dost možné, že se vám nějaký ten jednorázový mlýnek dostal do domácnosti, i když byste raději chtěli kvalitní, který se dá znovu naplnit. Podívejte se na způsoby, jak ho můžete využít opakovaně.

Zkuste uvolnit vrchní část

Kutilové však přemýšleli, jak by to šlo udělat, aby se mlýnek dal znovu naplnit a dál sloužil.

Je to velmi jednoduchý trik, který můžete kdykoli vyzkoušet. Nestojí to vůbec nic!

Dejte vařit do hrnce vodu. V okamžiku, kdy začne vřít, vložte do ní celý mlýnek. Stačí zhruba na dvacet třicet vteřin, potom ho rychle vytáhněte. (Pozor, ať se neopatříte!). Horká voda pomohla uvolnit plast, který byl přitavený ke spodní části. Nyní můžete vrchní část s mlýnkem odšroubovat.

Foto: Shutterstock

Použije mlýnek znovu

Spodní část pečlivě vymyjte a vysušte a následně do ní můžete nasypat nový pepř, sůl či koření. Připevněte mlýnek zpátky a můžete ho tak použít opakovaně.

Má to jen jednu nevýhodu – vzhledem k tomu, že jednorázové mlýnky bývají vyráběny spíše nekvalitně, brzy se vám obrousí ostří v mlýnku, a pak už ho budete muset opravdu vyhodit.

Alespoň do té doby, než se najde další kutil, který vymyslí, jak nože ve vrchní části vyměnit!

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Zkuste ho předělat tak, abyste ho mohli používat opakovaně! Vlastně si můžeme klást otázku, proč vůbec něco jako jednorázové mlýnky na koření vznikají”

Vlastně si kladu otázku, jak moc musí být člověk drzý, aby se s takovou slovní zásobou odvážil publikovat.