Ujíždíte na energetických drincích? Dejte si pozor, vážně škodí zdraví

soft drink

Závislostí na energetických drincích trpí stále více lidí, byť si to drtivá většina z nich vůbec neuvědomuje, nebo si to nechtějí přiznat. Energetické nápoje jsou k dostání v každém supermarketu, kde na nás číhají v hojném počtu a ještě větším výběru. Není se čemu divit, že blýskavým plechovkám nedokážeme odolat a často nám proto končí v nákupním košíku. Možná i vy ujíždíte na energetických drincích a až do této chvíle vám na tom nepřišlo nic špatného. Měli byste ale vědět, jak vám tyto energetické nápoje škodí.

Rychle dodají energii

Energy drinky jsou oblíbené především díky vidině rychle dodané energie. Díky nim si totiž do těla během krátké chvíle pustíme velké množství cukru zkombinovaného s kofeinem, což je dvojice, která naše tělo zásobí potřebnou energií. Na první pohled to zní fajn, pokud je člověk unavený a nemůže si dát šlofíčka, stačí do sebe oklopit plechovku s energetickým nápojem a potřebná síla se dostaví dříve, nežli stačí mrknout. Pozor ale na druhou stranu mince, kterou energy drinky bezesporu mají – kromě cukru a kofeinu totiž obsahují i taurin, který není pro naše tělo kdovíjakým přínosem.

Co byste měli vědět o energetických nápojích?

Základem každého energy drinku je následující trojice složek: cukr, kofein a taurin, to všechno ve velkém množství. Už jen obsah cukru je nápověda, že pro naše tělo nejsou ničím vhodným, ba spíše naopak. Pokud k tomu přidáte ještě velké množství kofeinu, máte tu hned další zdravotní hrozbu. Pokud navíc energetické nápoje pijete pravidelně a nespokojíte se jen s jednou plechovkou, pak vaše tělo zásobujete cukrem, které si tělo ukládá a vy tím pádem můžete velmi snadno začít přibývat na váze.

Nejhorší kombinace? Energy drink a alkohol!

Především mladí lidé na nejrůznějších akcích a párty kombinují alkohol a energy drinky, což je vůbec na nejhorší kombinace. Je prokázáno, že touto kombinací se alkohol dostane do krve daleko rychleji a tím pádem se o to dříve dostanete do opileckého stavu. Pozor ale na stinné stránky tohoto počínání, právě tato kombinace už v několika případech způsobila smrt.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments