Co umí elektrický kartáček s umělou inteligencí?

Pamatujte, že každá ústa i každý chrup jsou velmi rozdílné. Proto musí být čištění zubů vždy přizpůsobené nejen individuálním potřebám každého uživatele, ale i anatomii a schopnostem člověka. Kartáček Oral-B Genius X se snaží přizpůsobit každému jedinci. Produkty z této řady využívají umělou inteligenci, která vás celým čisticím procesem provede.

Díky podpůrné mobilní aplikaci a technologii Bluetooth vidíte, jak kvalitně si chrup kartáčkem čistíte nebo to, jestli nějakou oblast nezanedbáváte či nevynecháváte úplně. Kartáček vše pomocí svých snímačů vyhodnocuje v reálném čase a v aplikaci vybarvuje správně vyčištěné zuby bílou barvou. V momentě, kdy jsou všechny zuby bílé, víte, že jste odvedli dobrou práci a vaše ústní dutina je špičkově čistá. Zabudovaný 2minutový časovač vám navíc pomůže čistit si zuby minimální vhodnou dobu, senzor tlaku pak ohlídá to, zda na kartáček příliš netlačíte. Máte-li v čisticí technice stále mezery, Genius X vás nenechá na holičkách. Tento inovativní kartáček disponuje šesti režimy čištění včetně bělicího režimu, režimu péče o dásně či režimu čištění jazyka.

Oral-B Genius X 20100S je vybavený pohybovými senzory a umělou inteligencí, která rozpozná váš styl čištění a každý den vás povede k nejlepším výsledkům. Nyní je snadnější než kdy předtím čistit si zuby tak, jak doporučuje váš zubní lékař, a dosahovat tak špičkové čistoty a zdravějších dásní. Tento úžasně pokrokový zubní kartáček chrání citlivé dásně a pomáhá zabraňovat vzniku možných problémů. Pomocí kombinace nové technologie ochrany dásní, indikátoru SmartRing a regulace tlaku kartáček snižuje rychlost a změnou barvy upozorňuje, když během čištění na kartáček příliš tlačíte, abyste si čistili zuby šetrněji. V neposlední řadě má lithium-iontovou baterii, která na 1 nabití vydrží více než 2 týdny.

Elektrický kartáček odvede práci za vás

Optimálním řešením jsou elektrické zubní kartáčky, které jsou dnes dokonalejší než kdy dříve a na rozdíl od manuálních kartáčků čistí „samy“ pouhým přiložením k zubům. Díky bezpečným zaobleným vláknům nepoškozují zuby ani dásně a hodí se tak pro každodenní péči o ústní dutinu. A jak dlouho bychom si měli zuby čistit? Zapomeňte na zastaralá pravidla. Čistěte zkrátka tak dlouho, dokud nejsou zuby zcela čisté. Správně vybraný elektrický kartáček dokáže zuby vyčistit i za ty tak známé dvě minuty, standardním to trvá o poznání déle. Velmi také záleží na typu hlavy kartáčku. Největší inovací v péči o ústní dutinu je kulatá kartáčková hlava se zaoblenými vlákny, díky které lze obklopit každý zub zvlášť a důkladně tak vyčistit i těžko přístupná místa. Různým požadavkům však odpovídají různé typy hlav. Stačí si proto vybrat ty, které odpovídají vašim konkrétním potřebám.

Elektrické kartáčky jsou doporučovány stomatology všem bez rozdílu. Jsou vhodné pro děti, seniory, ale i pro lidi s rovnátky. Plak dokáží odstranit několikanásobně efektivněji než manuální zubní kartáčky, a to jak ze zubního povrchu, tak z mezizubních prostor. Zároveň pomáhají zlepšovat čisticí návyky díky nejrůznějším funkcím a vychytávkám.

Který je ten elektrický kartáček pravý?

Vybírat můžete mezi elektrickým kartáčkem s technologií oscilační, popřípadě oscilačně-rotačně-pulzační a sonickou. V čem se tedy technologie čištění liší? Přestože všechny zmíněné technologie zuby jednoznačně vyčistí lépe než běžný manuální zubní kartáček, existuje mezi nimi pár rozdílů. Sonické kartáčky fungují na principu vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k narušení zubního plaku. Oscilačně-rotačně-pulzační kartáčky fungují na principu pulzací a oscilačně-rotačních pohybů. Pulzace nejprve plak naruší a oscilačně-rotační pohyby jej důkladně a jemně odstraní. Kartáček s oscilačně-rotačně-pulzační technologií provede cca 58 tisíc pohybů během jednoho čištění, kdežto manuálním zubním kartáčkem jich uděláte zhruba 600. I díky tomu je zkrátka elektrický kartáček jednoznačně účinnější.

Tip na závěr

Zdravý a bílý chrup je v dnešním světě znakem péče. Ústa jsou bránou ke zdraví a zubní kartáček se jí dotýká dvakrát denně. Nepodceňte proto výběr toho svého. Ať už budete vybírat elektrický kartáček podle designu, funkcí, barvy či ceny, vždy vybírejte svědomitě a na základě vašich individuálních potřeb. Jiný kartáček se hodí pro zuby mléčné, jiný pro zuby stálé a jiný například pro zuby s rovnátky. Cíl je však jasný – dokonalý chrup. Jak se někdy vtipně říká: “život je krátký, usmívej se, dokud máš zuby.”  Tak ať ty zuby stojí za to!

Autor: Redakce AAzdravi.cz

Magazín o zdravém životním stylu a všem, co s ním souvisí. Každý den zde najdete užitečné a aktuální texty o důležitých tématech.