Uvařené jídlo je příliš horké? Jednoduchý fígl ho zchladí do 15 vteřin

Příliš teplé jídlo či nápoje mohou být v létě celkem oříšek. Máte pocit, že už se nikdy nesetkáte s něčím chladným? Nebojte, máme pro vás několik osvědčených metod, jak zchladit vše, co potřebujete, a to rychle a efektivně.

V přírodě si zajistíte chladný nápoj

Pokud trávíte čas venku a nemáte přístup k lednici, proč nezkusit některé metody našich předků? Láhve s nápoji můžete zahrabat do země na stinném místě, a po několika hodinách máte příjemně chlazený drink. Navíc, pokud jste u potoka, jednoduše ponořte nápoj pod vodní hladinu a vychutnejte si přírodní chladící metodu.

Led a sůl

Když se řekne léto, většina z nás si představí studený nápoj v ruce. Pokud vám ale chybí lednice, zkuste kombinaci vody, soli a kostek ledu. Tahle směs může chladit váš nápoj rychleji, než byste čekali.

Talíř snadno zchladí váš oběd

Zkuste si představit chladný talíř plný vašeho oblíbeného jídla. Jedním z hlavních způsobů, jak rychle zchladit jídlo, je použít chladný talíř. Proč? V čínských restauracích můžete často vidět stojany se svícemi udržujícími jídlo teplé. Ovšem stejný princip můžeme využít naopak. Jednoduše vložte talíře do lednice před servírováním jídla, a vaše pokrmy budou mít příjemnější teplotu pro konzumaci.

Foto: Shutterstock

Voda a vítr

Pro rychlé chlazení láhve můžete využít ponožku, ručník či jinou látku, kterou namočíte ve vodě a obalíte kolem láhve. Umístěte láhev na větrné místo a za pár minut je váš nápoj chladný.

Buďte opatrní

Při snaze rychle ochladit jídlo či nápoje je třeba dbát na několik důležitých aspektů. V první řadě je nutné si uvědomit, že extrémní teplotní rozdíly mohou způsobit popraskání skla. Rovněž je nezbytné si uvědomit, že rychlé chlazení může ovlivnit konzistenci a chutnost jídla. Například pokrmy s tukem se mohou rychle ztuhnout a ztratit svou texturu. Kromě toho je důležité myslet na to, že některá jídla mohou obsahovat bakterie, které mohou růst, pokud nejsou uchovávána v optimálních podmínkách. Proto je vždy nejlepší sledovat bezpečné postupy při chlazení a skladování jídla, abyste si zachovali jak jeho kvalitu, tak bezpečnost konzumace.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments