Už žádné zatuchlé prádlo. Osvojte si fígl profesionální uklízečky z hotelu, už to nebudete dělat jinak

Chcete si vzít na sebe svůj oblíbený kousek, ale když jste ho vyndali z pračky, cítíte zatuchlinu? Jsou dvě možnosti, jak k tomu mohlo dojít. Buď jste nechali prádlo v pračce déle, než jste měli, nebo jste použili ekologický program. Sice je při něm nižší spotřeba vody, ale v pračce pak zůstávají různé nečistoty a zahnívají. Na škodu může být, když tento cyklus používáte pravidelně. Zkuste vyprat prádlo na vyšší teplotu.

Používáte tekuté prací prostředky

Problém může být i v nadměrném používání aviváží a tekutých pracích prostředků. Některé mají velmi hustou konzistenci a pračku zanáší. Někdy se důkladně nevymyjí, ale zahnívají v pračce. Obzvlášť když jich dáte víc, než je doporučené dávkování. Poznat to můžete právě zapáchajícím prádle.

Jedlá soda zápach neutralizuje

Jedlá soda je skvělým pomocníkem proti zápachu. Nejlepší je prádlo uzavřít na noc do pytle s jedlou sodou a ráno ho klasicky vyprat. Neměli byste to ale dělat moc často, může to pak mít negativní vliv na kvalitu materiálu.

Přidejte k pracímu prášku ocet

Druhou možností je ocet. Stačí ho přilít k pracímu prášku. Budete potřebovat nejméně jeden hrnek, ale můžete dát i více. Prádlo projde kyselou prací lázní, která ho zbaví zápachu, a pak ho dáte vyprat podruhé – tentokrát s pracím práškem a aviváží. Čas od času můžete zapnout pračku naprázdno jen s octem, působí jako dezinfekce, a navíc se tak zbavíte usazenin vodního kamene.

Foto: Shutterstock

Pračku pravidelně čistěte

Abyste vyndávali z pračky pouze čisté a voňavé prádlo, čistá a voňavá musí být i pračka. Pravidelně čistěte filtr, pouštějte pračku občas na vyšší teploty a nezapomínejte kontrolovat gumové těsnění, za kterým se schovávají vlasy, zbytky kapesníků a další nečistoty. Pak by se problém se zapáchajícím prádlem neměl opakovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments