Úžasný fígl se záchodem. Nasypte do něj 3 lžíce pracího prášku a nechte působit 30 minut

Pokud pravidelně čistíte záchod, možná nakupujete drahé čisticí prostředky k tomu určené. Často to ale není zcela nezbytné. Pokud záchod čistíte pravidelně, budou vám stačit tři lžíce pracího prášku.

Při aplikaci do nádržky buďte opatrní

Prací prášek má velkou sílu a opravdu funguje. Přesto se může stát, že by částečky prášku mohly záchod poškodit a ucpat splachovací systém. Pokud se obáváte, že ve vašem případě bude čištění kontraproduktivní, raději investujte do přípravků, které jsou k tomu určené. Prací prášek vám ale může skvěle pomoct vyčistit například toaletní mísu!

Použijte prášek na toaletní mísu

V tomto případě bude fungovat ideálně. Prací prášek obsahuje povrchově aktivní látky, které zlikvidují veškeré usazeniny. Většina prášků obsahuje i příměsi, které vám navíc pomohou s odstraněním vodního kamene.

Jak na to?

Toaletu spláchněte. Pak přidejte 3 lžíce prací prášku nebo tekutého pracího prostředku. Můžete ho štětkou rozetřít po celé míse. Záchod přiklopte prkýnkem a nechte prášek působit. Po uplynutí půlhodiny toaletu štětkou dočistěte a spláchněte. Záchod bude jako nový.

Foto: Shutterstock

Jak vyčistit nádržku?

V tomto případě je čištění pracím prostředkem velké riziko. Přesto by se měla pravidelně čistit, asi jednou za 6 měsíců. Pokud chcete nádržku vyčistit bez chemických přípravků, můžete vyzkoušet ocet. Jednoduše nádrž vypustíte a dolíváte octem. Ten se postará o plísně, rozpustí usazeniny minerálů a zničí všechny bakterie.

Jak vyčistit toaletu ještě efektivněji?  

Existuje ještě jeden trik, pokud chcete čištění zefektivnit. Pokud máte kromě pracího prášku doma i sůl a ocet, můžete si připravit svůj vlastní přípravek. Smíchejte 1 lžíci pracího prášku, 1 lžíci soli, a 3 lžíce octa. Vše smícháte v misce, dokud se sůl a prášek nerozpustí. Směs pak nalijete do záchodové mísy a vydrhnete štětkou. Zbytek směsi pak můžete využít i na vnější části toalety, případně na vanu a umyvadlo.

Foto: Shutterstock, Reddit

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments