Úžasný trik, kterým si dokonale odhlučníte celý byt. Už žádné zvuky od sousedů

Žijete v paneláku a jste neustále vystaveni hluku? Někdy to tak je, například když sousedi mají malé děti, nebo vedle vás bydlí nadšený muzikant. Můžete ale vyzkoušet pár triků, kterými hluk výrazně omezíte dřív, než budete muset konfrontovat sousedy.

Pořiďte závěsy na okna

První věc, která moc nestojí, ale sníží hluk z venku, jsou závěsy. Neuslyšíte v takové míře venkovní provoz, navíc vám nebude nikdo nakukovat do bytu. I když si myslíte, že na hluk zvenčí jste zvyklí a automobily vás nechávají v klidu, bohužel to má negativní dopady na zdraví. Závěsy by měly být cop nejdelší, zvyšuje se tím jejich efektivita.

Koberce ztlumí zvuk od sousedů

Nepotřebujte každý večer slyšet, co se odehrává v bytě pod vámi? Pak dejte přednost koberci před podlahou. Výrazně utlumí zvuky, které přichází z pater pod vámi.

Čalouněný nábytek

Další, co může pomoct, je čalouněný nábytek. Nejhorší jsou prázdné místnosti, ve kterých se zvuk rozléhá, a vše je slyšet. Velké skříně, knihovny a další nábytek zvuky výrazně utlumí.

Foto: Shutterstock

Dekorativní předměty

Užitečné jsou i různé dekorativní předměty. Hlavně ty měkké, jako polštářky a deky, různé přikrývky a další – můžete si ozdobit stěny, obložit místa, přes která se k vám dostává hluk a vymyslet originální dekorace.

Speciální panely

Jsou i finančně náročnější řešení, ale nemusíte hned investovat do drahé izolace. Můžete vyzkoušet speciální panely z pěny, které se dají umístit kamkoliv. Všude nemůžete mít nábytek a dekorace, a na tato místa jsou panely jako dělané.

Zamaskujte hluk hlukem

Pokud vám vadí nějaký konkrétní zvuk či typ hluku, který je jen nárazový, je ještě jedno řešení. Zamaskujte ho jiným zvukem. Může jít o oblíbenou hudbu, pořízení čističky vzduchu, nebo můžete zapnout ventilátor. Případně zapněte jiné hlučnější stroje, a to, co je vám nepříjemné, odstíníte.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok

Pokud v bytovce chcete vrtat, tak v neděli kolem 6 ráno jsou zdi nejměkčí 🙂

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Jan

Lze je ještě trochu změkčit metalovým koncertem v 0:00 a vrtat už ve 3:27, tehdy jsou jako čerstvě upečená houska.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Xavier

A ten doporučovaný ventilátor bude ve 3:27 skvěle maskovat nepříjemný zvuk vrtačky…no, možná by pomohlo zdi předem ještě naklepat 😀