Úžasný vliv masírování prstů na zdraví. Každý z prstů ovlivňuje jiné orgány

Čínská medicína funguje po staletí a v mnohém předčila všechny lékařské vědy. Pomocí známých technik můžete pomoci tělu obnovit ztracené zdraví. Jednou z těchto technik je masáž prstů.

V tradiční čínské medicíně jsou za určité orgány zodpovědné určité části lidského těla a jejich masáží můžeme docílit zdraví těchto orgánů, jak se píše na irest.co. Každodenní minutová masáž nám pomůže přinést pocit pohodlí a zmírnit únavu.

Výhody masírování prstů

Podle čínské medicíny je každý bod v těle zodpovědný za určité orgány. To platí i pro prsty. Každý prst našeho těla je spojen s konkrétní částí a masáží každého prstu můžeme zlepšit zdraví této části i orgánů a vysílat příjemné signály. Číňané také tvrdí, že masáž prstů snižuje různé typy bolestí.

Palec

Podle tradiční čínské medicíny jsou palce zodpovědné za srdce a plíce. Pokud se váš srdeční tep zvýší, můžete díky masírováním těchto prstů svůj tep vrátit do normálu. Masáž tohoto prstu pomůže i od bolesti.

Prostředníček

Masáž prostředníčku napomáhá krevního oběhu. Během nevolnosti, závratí nebo nespavosti masírujte prostředníčky, abyste problémy odstranili nebo alespoň omezili.

Prsteníček

Prsteníček nám dává možnost kontrolovat naši náladu. Pokud máte deprese nebo trpíte úzkostí, můžete si tyto prsty masírovat. Podpoříte i činnost lymfatického systému, který je zodpovědný za pohyb toxických a odpadních látek z těla a napomáhá zdraví filtračních orgánů.

Ukazováček

Ukazováčky ovlivňují trávicí systém a bolest břicha. Pokud máte problémy s trávicím systémem a potíže s trávením jídla, pomůžete vám masáž prstů problém vyřešit.

Foto: Shutterstock

Malíček

Masáž malíčků může zlepšit funkci ledvin a pomoci zmírnit bolesti hlavy. Doporučuje se proto pacientům s onemocněním ledvin a při bolestech hlavy či migrénách.

Podpořte hubnutí

Pokud chcete zhubnout, můžete si podle čínské medicíny pomoci masírováním levých prstů na nohou. V Číně mnoho lékařů tento druh masáže svým pacientům doporučuje. Podle jejich znalosti o výhodách masírování prstů můžete prsty na rukou i nohou masírovat denně, abyste využili těchto výše uvedených výhod.

Foto: Shutterstock, zdroj: irest.co, Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments