V Česku náhle končí oblíbená banka. Obrovská rána pro klienty, to se nečekalo

Zcela nečekaně končí v České republice jedna z velmi oblíbených bank. Využívali ji především mladí lidé a také klient, kteří nechtěli mít účet nebo jiný finanční produkt u těch největších hráčů na trhu. Hello bank! na našem trhu působila několik let a klienty lákala atraktivními podmínkami, například na spořicím účtu.

Už tu nechtějí být

Tato banka patří do skupiny BNP Paribas, která je významnou francouzskou bankou. Na českém trhu působila převážně v online podobě, a jak se teď dozvídáme, nedosáhla potřebné velikosti na to, aby se ospravedlnily další vysoké investice, které by potřebovala.

Jak uvádí MF DNES, konec banky údajně nesouvisí s problémy v bankovním sektoru, které se teď objevují. Například ve Spojených státech amerických zkrachovalo několik bank a ve Švýcarsku musela být významná Credit Suisse zachráněna svým rivalem UBS.

Jak bude konec Hello bank! v České republice probíhat? V první řadě už si od dneška nebudete moct otevřít účet ani sjednat jiný produkt. Ty stávající poběží za běžných podmínek dále, ovšem takto to pravděpodobně nezůstane dlouho.

Foto: Shutterstock

Bude převzetí

Banka v Česku jistě nebude působit se stávajícím kmenem zákazníků, aniž by přibírala další. Jak potvrdila mluvčí, už probíhají jednání o odprodeji klientského kmene konkurenci. O takovou transakci jistě bude nemalý zájem.

Ačkoliv totiž tato banka patřila k menším hráčům, stále může nabídnout desítky až stovky tisíc klientů, o které si ostatní jistě svou zákaznickou bázi rády zvětší.

Jde každopádně o další potvrzení konsolidačního trendu na českém bankovním trhu. V loňském roce pohltila například Raiffeisenbank menší Equa Banku, což mnozí klienti druhé jmenované nenesli zrovna příznivě. Také Moneta Money Bank chtěla převzít Air Bank, ale z obchodu zatím sešlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments