V Česku okamžitě končí oblíbená banka. Vyberte si své peníze rychle, dokud je ještě čas

Nestává se příliš často, aby v České republice končila nějaká banka. Avšak zdá se, že tento byznys už není tak lukrativní jako dříve. Dnes už finance zdaleka neřeší pouze banky, ale také nejrůznější aplikace a z těchto služeb se tak stává v podstatě komodita, kde nerozhoduje, zda má někdo krásné pobočky, ale kdo nabídne ty nejlepší podmínky. A v takovém prostředí není jednoduché podnikat.

Nikdo to nechtěl

Podle odborníků to řada bank teprve pochopí, avšak jedna taková už se našla. Záhy definitivně skončí oblíbená Hello Bank, která v posledních letech rychle nabírala klienty, ovšem ani toto tempo, kterým se dostala až na stovky tisíc zákazníků, podle všeho nestačilo.

Že to nebude žádná sláva, dokládá i skutečnost, že po bance jako celku nesáhla žádná konkurence. Zvenku by se přitom mohlo zdát, že jde o velmi lukrativní zboží. Vždyť třeba Raiffeisenbank ještě loni dala za jinou menší banku, konkrétně Equa Bank, nemalé peníze.

Avšak Hello Bank nikdo nechtěl, a tak její majitelé pískají definitivní ukončení činnosti. To bylo nabíledni už od letošního jara, kdy tento bankovní dům, který v Česku působil již pod názvem Cetelem, přestal nabírat nové klienty, otevírat jim účty a dávat nové půjčky.

Foto: Shutterstock

S půjčkou skončíte jinde

Pokud někdo doufal, že banka bude fungovat v této podobě alespoň pro stávající klientelu, musel být velmi naivní. V tomto období se zřejmě hledal kupec, který se nenašel, a tak je potřeba vystrnadit i stávající klienty.

Ti už byli obeznámeni, že si mají své peníze, které mají na účtech v Hello Bank převést někam jinam, a to do konce listopadu. V prosinci už totiž nebude internetové bankovnictví aktivní. Stejně tak si udělejte kopie všech potřebných dokumentů, například od půjček.

Čtěte také: Banky začaly Čechům kontrolovat peníze. Chtějí vědět všechno, jinak je zadrží. Lidé si stěžují

Právě úvěrové portfolio banky bylo tím jediným, o co někdo projevil zájem. Konkrétně jde o Českou spořitelnu, pod kterou teď všechny půjčky Hello Bank spadají. Nemusíte se tedy bát zesplatnění úvěru, ale můžete splácet dále posle smluvených podmínek. Spořitelna vás bude v nejbližší době informovat o veškerých náležitostech.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Chromý
Jan Chromý
8 měsíců

Pomalu a jistě se to bude ukazovat ta naše doba zničení , stačí ešte chvíli a hekři začnou opět okrádat banky a lidé si budou ukládat do vlastních sejfu