V Česku otevřel neuvěřitelný obchod s potravinami. Ty nízké ceny, to si děláš srandu?

Lidé dnes touží nakupovat potraviny za alespoň trochu příznivé ceny. Ty jim totiž velké obchodní řetězce nenabízejí, a to ani ty, které se dříve orientovaly právě na nízkou cenu. Teď však spíše využívají situace a snaží se zdražovat na maximum s odůvodněním, že jinak to nejde.

Slušná kvalita, nízké ceny

Jak se ale ukazuje, ono to jde. Před časem na českém trhu otevřel obchodní řetězec Mere. Ten je skutečným tvrdým diskontem, jak je zde pamatujeme z počátku devadesátých let, když tu firmy jako Lidl, Plus nebo Norma začínaly. Možná je dokonce ještě o fous tvrdší.

Pokud byste čekali hezký obchod, sem raději nechoďte. Vše připomíná spíše průmyslovou halu s regály, kde jsou na paletách či krabicích k dispozici potraviny ve velkých baleních a nepotravinářské zboží.

Češi si sem ale našli cestu a velká část nakupujících je spokojena. “Tady jsou vážně skvělé ceny, tak dobře prostě jinde nenakoupím. Kvalita je někdy výborná, někdy průměrná, ale vyloženě jsem se ještě nespálila,” říká paní Anežka, kterou jsme zastihli v Mere v Mostě.

Produkty zde opravdu nehrají na design. Jde o privátní značky, často zabalené v nevábných obalech, ale když se podíváte na složení, není to vůbec špatné. Skvělá je například nabídka ryb v konzervách, jak ve svém videu upozorňuje youtuber Starej Fotr, který po čase v Mere udělal kontrolní nákup a nebyl zklamán.

Foto: Shutterstock

Značkové věci nehledejte

Například baltské šproty v balení 240 gramů zde pořídíte za 19,90 korun. Sedm set gramů zavařených višní přijde na 21,90 korun. Mnozí jsou pak ohromeni, že si mohou koupit kilogram zavináčů za pouhých 102,90 korun. Potěší také kilové balení párků obsahujících 84 % masa, které stojí 168,90 korun.

Aktuálně potom obchod nabízí velmi zajímavou paletu vánočního cukroví, které se při dnešních cenách této pochutiny opravdu vyplatí. Ostatně, je vidět, že nakupujícím zde velká balení vůbec nevadí a obvykle odjíždějí s plnými vozíky.

Určitou nevýhodou obchodu Mere může být skutečnost, že zde nenarazíte prakticky na žádné známé značky. Další to ale berou jako výhodu a oceňují, že zde koupí potraviny, které jinde nemají, a to velmi výhodně.

Mere mělo velké plány s expanzí, avšak zatím zůstává pouze u dvou obchodů, které se nacházejí v Příbrami a v Mostě.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
11 měsíců

Stejně tam chodit nebudu. I pokud by dávali něco zadarmo.

Miroslav
Miroslav
11 měsíců

Kupujte v Mere. Podpoříte Putina. Je to totiž ruský diskont. Tak si to užijte. Parky co jsem tam koupil měly jen 34%masa. A vůbec. Koukněte se na YouTube Starej Fotr. Plně s ním souhlasím. Jedině tak ryby v konzerve.

Karel
Karel
11 měsíců

Vím že každý v ČR se snaží uspořit,taky hledám,kde ušetřit korunu, ale pokud podporuje ruský obchod, jste stejní jako Putin. !!!