V Česku zkrachoval oblíbený fastfood. Kam teď budeme chodit, zoufají si lidé

Zatímco ještě před pár lety se takřka každý podnikatelský záměr v České republice dříve či později proměnil ve zlato, dnes mnozí narážejí do krušné reality. Co dříve fungovalo prakticky samo a generovalo to zajímavé příjmy, v současnosti nemusí vůbec vydržet. V Česku tak končí firmy z různých oborů, jednoduše proto, že si na sebe už nevydělají.

Kvalitní a rychlé jídlo

Jako příklad můžeme uvést řetězec rychlého občerstvení Nordsee. Mohlo by se zdát, že po těchto zahraničních značkách, obzvlášť v segmentu stravování, je velká poptávka. Ostatně, český trh ještě zdaleka není tak saturován jako mnohé západní.

V případě Nordsee se navíc zdálo, že to bude fungovat. Řetězec dokázal expandovat, přidávat další prodejny a lidé si ho oblíbili. Nabízel totiž úplně něco jiného než ostatní fastfoody, a přitom se v něm také dalo najíst velmi rychle a navíc dobře. S cenou to už byla jiná věc. Oproti kuřatům nebo burgerům byly místní ryby a plody moře jednoduše dražší, ale nezdálo se, že to Čechům nějak zvlášť vadí.

Složité ekonomické prostředí to však fastfoodu nakonec přeci jen spočítalo. Jeho provozovatel v České republice, společnost Master Mariner, zkrachovala a zanechala po sobě nemalé dluhy.

Foto: Shutterstock

Sortiment bude chybět

Na místech, kde předtím působil, lze teď narazit na zákazníky, kteří se sem vydali, aniž by tušili, že už je zavřeno. “To jsem vůbec nevěděla, čas od času jsme sem moc rádi chodili. Třeba do McDonaldu nebo KFC vůbec nejdu, připadá mi to tam hrozně nezdravé, ale tady jsem to měla ráda. Nic podobného na trhu přitom není. Nevím, kam teď budu chodit,” uvedla paní Blanka před zavřeným Nordsee v obchodním centru na pražské Floře.

Značka Nordsee však globálně pochopitelně nekončí. Najdete ji v jiných zemích, nejblíže potom v Německu, kde je velmi rozšířená. Není přitom vyloučeno, že se jí v budoucnu v Česku chopí někdo jiný, a tak se sem vrátí. Po tomto neúspěchu to ale zřejmě bude nějakou dobu trvat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Milan
1 rok

Buď nebyl tak oblíbený, nebo se chybička vloudila jinde.

JanM
JanM
1 rok

O nějakém Nordsee jsem nikdy neslyšel, možná že chybějící reklama je důvod proč zkrachoval. Fastfood pro mě vždycky byl McDonald’s a KFC

moje jméno
moje jméno
1 rok

to jsem v životě neslyšel…