V českých obchodech se objevují speciální regály pro Ukrajince. Najdete v nich zajímavé zboží

“Ukrajinské regály” vzniknou v českých supermarketech díky projektu Ucare by FoodTech Shelf. Projekt UCARE, který byl zahájen na Ukrajině, se má stát “mostem” mezi evropskými maloobchodníky a ukrajinskými výrobci. Díky této iniciativě budou moci maloobchodní řetězce rozšířit sortiment, zvýšit obrat a získat věrné zákazníky. A ukrajinští uprchlíci si budou moci koupit své oblíbené výrobky z Ukrajiny.

Chvályhodný projekt

Před plnou invazí Ruské federace ukrajinští podnikatelé každoročně rozšiřovali svou exportní geografii. Ukrajina se umístila na 3. místě na světě ve vývozu kukuřice, na 5. místě ve vývozu pšenice a na prvním místě v Evropě v produkci medu – 73,7 tisíce tun. V důsledku ruské agrese však výrobní kapacity podniků na Ukrajině značně utrpěly a některé byly dokonce fyzicky zničeny v důsledku válečných akcí. Výroba obecně výrazně poklesla a objevují se problémy s distributory. V současné době jsou narušeny dodavatelské řetězce a kupní síla obyvatel země klesla.  

V reakci na všechny tyto výzvy se vedoucí představitelé ukrajinského trhu s potravinami spojili v iniciativě Ucare by FoodTech Shelf. Logistiku, skladování zboží, marketing, provozní práce a jednání o dodávkách zajišťuje společnost UCARE. Tým věnuje část zisku na charitativní účely a na podporu ukrajinských projektů v oblasti FOOD TECH. Iniciativa je realizována ve spolupráci se státním podnikem “Generální ředitelství pro obsluhu zahraničních misí” za podpory největší zemědělsko-průmyslové společnosti na Ukrajině – MHP a v partnerství s CROWE ERFOLG UKRAINE.

Foto: Ucare

Zajímavé produkty  

Ukrajinští výrobci mohou evropským maloobchodníkům nabídnout řadu výrobků, které uspokojí potřeby spotřebitelů. Patří sem dlouhodobě skladované masné výrobky, pochutiny, ořechy, med, cukrovinky, rybí výrobky, konzervy, potraviny, nealkoholické nápoje. K dnešnímu dni máme více než sto výrobců připravených k vývozu. Všechny výrobky splňují normy EU a USA.

Pro maloobchodníky otevírá UCARE trh s kvalitními výrobky, protože má přímý přístup k více než 2000 ukrajinských výrobců a připravený ucelený koncept jejich propagace. Kromě toho přítomnost “ukrajinského regálu” zvýší loajalitu spotřebitelů vůči řetězci – protože poptávka po ukrajinských výrobcích ve světě se kvůli válce výrazně zvýšila.

UCARE vytváří “věčnou” vstupní stránku pro přijímání nabídek podle požadavků prodejce a poskytuje obchodní platformu, prostřednictvím které lze provádět nabídky. Síť zajišťuje objednávku – poskytovatel služeb zajišťuje doručení. Platba podle podmínek smlouvy. Specialisté projektu spočítají konečné náklady a pomohou s přípravou reklamní kampaně. Iniciátoři projektu nenabízejí klasický příběh interakce “výrobce-kupující”, ale spíše platformu-konstruktéra se sociálním dopadem, jejíž integrace přináší maloobchodníkovi řadu výhod v obchodní a marketingové rovině.

Foto: Ucare

Autor: Redakce AAzdravi.cz

Magazín o zdravém životním stylu a všem, co s ním souvisí. Každý den zde najdete užitečné a aktuální texty o důležitých tématech.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan pekar
Jan pekar
1 rok

Kecy v kleci o zdravých potravinách z Ukrajiny,med ,včely se léčí antibiotiky ,obilniny ,používají se osiva geneticky upravené ,po otevření hranic do EU nikdo kvalitu nekontroluje a dováží se i plesnivé obilí jako potravinářské ,Poláci už protestují proti cenám zboží z Ukrajiny A da se pokračovat,za úplatky se doveze všechno.

Kopa
Kopa
1 rok

Velice by mne zajímalo kde bydlím? Mněl jsem za to že v České republice ,ale nyní si všímam že jsem se strašně spletl. Nyní Ukrajinské věci pro ukrajinské lidí, předtím to bylo pro Vietnamské a Čínské zboží také pro jejich lidí, kde začínali s digitálkama- a kdo bude dál? Proč se nepomáhá a nedrží české lidí a české vlasti ??????

Kutek
Kutek
1 rok

V Německu je to běžné. Produkty z Polska, Ruska, Turecka… Jen české nejsou k mání

Jiří kuchta
Jiří kuchta
1 rok

A kde to v. Česku je ?

Ivo
Ivo
1 rok

Viděl jsem tento koutek v Auchanu v Cieszyne. Nakoupil jsem vnučkám dobroty.
Znám jejich potraviny a vítám to!!!!

FRANTIŠEK
FRANTIŠEK
1 rok
Reply to  Ivo

Proč nemáme regál třeba pro Vietnamce,nebo cigany?

Kopa
Kopa
1 rok
Reply to  Ivo

Tak proč se nepřestěhujete na Ukrajinu????

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Ivo

Některé taky znám, a některé z nich mi i chutnají, jiné zase ne. A celá rodina se můžeme utlouct po některých jejich “конфетках”.