V každém bytě či domě musí být Coca-Cola. Zachránila už spoustu domácností, ale Češi to netuší

Coca-cola byla v roce 1886 představena jako alternativa k morfinu, jak se můžete dočíst na jejích stránkách. Od té doby se z ní stal jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě.

I když třeba nejste fanouškem tohoto nápoje, můžete být překvapeni, kolik se pro ni u vás doma najde využití.

Coca-cola jako 1. pomoc při požáru

Podívejte se na video, které v současnosti boří internet. Po jeho zhlédnutí určitě uznáte, že je dobré mít v lednici 1 nebo 2 lahve Coca-coly pro případ požáru. Pokud by u vás totiž začalo hořet, odstraňte uzávěr, utěsněte lahev dlaní, pořádně protřepte a přes prsty nastříkejte do ohně.

V případě nouze a menšího požáru je to řešení, ke kterému se uchýlili i profesionální hasiči. Samozřejmě oheň uhasí každá tekutina, ale obyčejnou nesycenou vodu nenastříkáte na plameny pod takovým tlakem a s takovou razancí. Zato natřepaná láhev Coca-coly dokáže překvapivě lehce suplovat hasicí přístroj.

Colu můžete využít i v jiných případech. Míra kyselosti z ní totiž dělá jeden z nejlepších čisticích prostředků v domácnosti.

Foto: Shutterstock

Nápoj, který čistí

Vyčistí záchod. Stačí nalít ji kolem okrajů záchodové mísy a nechat do rána působit. Stejný postup můžete vyzkoušet i u znečištěného umyvadla.

Odstraní rez. Klidně do ní namočte rezavé šroubky, hřebíky, pilníky nebo cokoli jiného, čemu budete chtít navrátit ztracený lesk.

Odstraní skvrny od krve. Navlhčete skvrnu Colou, nechte krátce působit a potom už vyperte jako obvykle.

Vrátí lesk zlatým a stříbrným šperkům. Stačí, nechat je přes noc ponořené ve sklenici s nápojem.

Uleví od bolesti po bodnutí hmyzem nebo  žahnutí medúzy. Když polijete postižené místo Colou, okamžitě se vám uleví.

Můžete v ní marinovat maso. Kyselost a soda dělají z Coca-coly dokonalý změkčovač masa. Když ho do ní naložíte přes noc, bude ve výsledku tak jemné, že se vám bude rozpadat v ústech.

Pomůže odstranit žvýkačku z vlasů. Tento problém možná budete častěji řešit u svých dětí. Ale než vezmete do rukou nůžky, zkuste namáčet vlasy se žvýkačkou 5 minut v Coca–cole. Mělo by to pomoci při jejím odstraňování.

Pomůže rozmrazit čelní sklo. Pokud vám namrzlo čelní sklo u auta, spěcháte a potřebujete odjet co nejrychleji, nalijte na něj trochu Coly. Urychlí rozpouštění ledu.

Uklidní podrážděný žaludek. Když vás bolí žaludek, zkuste nejprve, než sáhnete po lécích, užít trochu Coca-coly po malých lžičkách.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Chval
1 rok

Jak mne může v Česku zahnout medúza a nestačila by kofola

Pavel
Pavel
1 rok

No určitě si budu stříkat kolu na přední sklo 😖