V roce 2023 přišli na novou metodu, jak definitivně vyhnat mravence z domu. Už se nikdy neukáží

Ferda Mravenec je celkem roztomilý, ale pokud se vám takových Ferdů do domu nastěhuje několik set, jistě vás veškeré sympatie opustí. Pokud se s mravenci už nějakou tu dobu potýkáte a stále ještě nemáte vyhráno, vsaďte na následující tipy. A pozorně si přečtěte i o technikách, které absolutně nefungují. Ušetříte si čas.

Příprava

Před zahájením akce je potřeba zjistit, kudy mravenci k vám domů vnikli a kde všude se usadili. Proto pozorně pozorujte, odkud vylézají a kam putují.

Novinka roku 2023 – rýže

Rýži nasypte na místa, kde se mravenci pohybují. Mravenci budou jednotlivá zrnka sbírat a odnášet do mraveniště (hnízda). Jakmile rýže začne po krátké době kvasit a pokryje se plísní, uvolní pro mravence smrtelný toxin.

Sprej proti mravencům

Ve většině případů toxická sázka na jistotu. Raději je používejte pouze v exteriéru nebo v dobře větraném interiéru ideálně mimo dosah dětí. Kromě sprejů existuje ještě prášek na mravence, kterým posypete místo, kudy mravenci vnikají do domu.

Esenciální oleje

Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Příjemně si provoníte byt a elegantně vypudíte mravence. Intenzivní vůně esenciálních olejů totiž narušuje účinek mravenčích feromonů, které jim pomáhají v orientaci a dorozumívání. Mezi nejúčinnější oleje patří: olej z cedrového dřeva, hřebíčku, pomerančový, mátový a tea tree.

Z olejíčků si můžete připravit dokonce domácí sprej. Smíchejte 10 kapek tea tree oleje, 15 kapek mátového oleje a 3 kapky pomerančového, přidejte ještě půl deci vody a půl deci vodky. Důkladně protřepejte, nalijte do rozprašovače a postříkejte parapety, lišty, škvíry v podlaze a další kritická místa.

Jedlá soda s cukrem

Jedlá soda mravence zabije, tudíž by si ji sami od sebe nedali, pokud ji ale smícháte s cukrem moučka, totálně mravence zmatete. Tuto směs nasypte na místa, kudy mravenci procházejí. Pokud je máte ve spíži, můžete posypat i poličky.

Dětský pudr

Funguje skvěle. Stačí jím posypat parapety nebo obsypat prahy a místa, kudy mravenci pronikají do domu. Mravence zaručeně odpudí. A kdybyste nasypali pudr přímo na ně, ucpe jim póry a mravenci se udusí.

Foto: Shutterstock

Savo

Savo si naberte do injekční stříkačky a aplikujte ho do škvír, děr, skulin a trhlinek, kterými se mravenci probojovávají dovnitř. Savo je žíravina, tím pádem mravence rozleptá.

Co na mravence nefunguje?

Internetem koluje spousta babských rad, jak se mravenců zaručeně zbavit, některé z nich bohužel vůbec nefungují. Takže pozor. Mravence rozhodně nevypudíte ani nezahubíte listy máty, rozsypanou skořicí, moukou nebo kávou, ani umělými sladidly. Ano, všechny tyto věci jsou mravencům nepříjemné, ale od obývání vašeho luxusního bydlení je to neodradí. Buď překážku obejdou nebo překryjí a budou vesele pokračovat, kam je srdéčko táhne.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments