Vážná konkurence pro léčivé aloe vera. Nenápadná rostlina slouží jako indikátor zdraví organismu

Mnohým se vyjímá na okenních parapetech nebo zkrášluje jiné místo v bytě. Ale tato na první pohled docela obyčejná rostlina dokáže mnohem více než jen oživit místnost. Pokud jde o sílu léčivých vlastností, konkurovat jí může snad už jen jiný přírodní lékař – aloe vera.

Pohlcuje negativní energii

Medvědí ucho, tlustice vejčitá nebo strom peněz. Takové jsou názvy rostliny, která je známá především svou schopností přilákat bohatství a úspěch. Tedy, alespoň tehdy, pokud věříme Feng Shui. Méně známá už je ale skutečnost, že má i skvělé účinky na zdraví.

Tlustice vejčitá má podle babských pověr schopnost indikovat zdravotní stav lidí, kteří žijí ve společné domácnosti. Předpokládá se, že dokáže pohltit negativní energii od člověka, který je nemocný. Tím pádem začne rostlina chřadnout. Jakmile se ale pacientovi začne dařit lépe, rostlina bude mít opět zdravý vzhled. Medvědí ucho má proto velmi úzkou vazbu na lidi.

Své o tom vědí také lidové léčitelé, kteří používají šťávu a kaši z této rostliny. Mohou za to flavonoidy, jež jsou známé svými protizánětlivými a antivirovými účinky. Léčivá síla tučnice vejčité se dá prý přirovnat pouze k aloe vera. Žádná jiná rostlina nemá podobné účinky. Navzdory tomu ale nezapomínejte, že je určena výhradně pro vnější použití a neměla by se konzumovat.

Konec kožních problémů

Medvědí ucho je prokazatelně vynikajícím pomocníkem v léčbě kožních problémů. Pokud vám na různé ekzémy či vyrážky nezabírají klasické léky, vyzkoušejte tuto rostlinu. Odstraňte z listů horní vrstvu a následně je naneste na postižené místo. Přelepte je náplastí a nechte působit přes noc.

Skvělé účinky má také kaše z listů. Přikládejte ji na místo, které sužují například modřiny nebo škrábance. Omotejte je obvazem a vyměňujte po třech hodinách. Kaše z listů velmi urychlí proces hojení.

Šťávu z listů v čisté formě potom používejte v případě artritidy. Naneste ji na klouby, které trápí zánět. Dělejte to jednou denně po dobu jednoho měsíce.

Foto: Freepik

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments