Ve Sněmovně hodují za nesmyslně nízké ceny. Neuvěříte, kolik tam stojí hlavní jídlo. Teď se to provalilo

Je to velký nešvar České republiky, který teď nabírá skutečně nepříjemných obrysů. Zatímco obyčejní lidé musí za jídlo platit stále vyšší částky a mnozí už se museli vzdát oblíbené tradice chodit v pracovní den do restaurace na oběd, v Poslanecké sněmovně jakoby se zastavil čas. Naši zákonodárci tak mohou hodovat za neuvěřitelně nízké ceny, na které běžný člověk prostě nedosáhne.

Tam by se jedlo

Ceny potravin v Česku v minulém roce dramaticky vzrostly a letos pokračují v růstu. Lidé mají často problém vůbec si obstarat základní potraviny, jejichž cena se mnohdy i zdvojnásobila. Natož, aby si mohli dovolit chodit do restaurace. Tam jsou totiž rozdíly oproti dřívějšku ještě citelnější.

Všichni si ještě vzpomeneme na dobu, kdy obědové menu v restauraci stálo kolem stovky. Jakmile však tuto hranici v průměru překročilo, ne a ne se zastavit. Dnes už je problém najít podnik, ve kterém si oběd objednáte za 150 korun. Ceny už se blíží spíše 200 korunám, a to si lidé každý den nemohou dovolit platit, obzvlášť pokud si mají přiobjednat ještě polévku nebo pití a navíc dát i očekávaný tuzér.

Ve Sněmovně se ale podobné problémy neřeší. Tam jídlo stojí stále jako za starých dobrých časů. Dopřát si tu můžete polévku za 16 korun, předkrm v podobě hovězího carpaccia s rukolou za 77 korun nebo hlavní jídla daleko pod stokorunou.

Foto: Shutterstock

Hlavní jídla do stovky

Milovníci smaženého sýra by tu jistě zajásali, protože zde spolu s bramborami a tatarskou omáčkou přijde na pouhých 78 korun. Vepřový řízek s bramborem stojí 89 korun a špagety aglio-olio potom 93 korun. Na své si tu přijdou i vyznavači odlehčené stravy. Oblíbený salát caesar s kuřecím masem, krutony a parmezánem tu pořídíte za lidových 86 korun.

Toto vše si poslanci dopřávají i mezi zásadními hlasováními, například o tom, jak sníží důchody nebo zvýší daně. Nelze se však ubránit pocitu, že sami žijí v poněkud odlišné realitě, než je ta, o které rozhodují.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
51 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan milan
Jan milan
1 rok

😀😀nenazranci.

Karel
Karel
1 rok

Tady někdo objevil Ameriku.😂😂😂