Velká rána pro Česko a Evropu. Na Ukrajinu ihned zapomene, připravte se

Celou Evropu, Českou republiku přitom nevyjímaje, prý čekají velmi nepěkné věci. Tvrdí se to alespoň v Rusku, kde se aktuálně šíří zkazky o tom, že starý kontinent zasáhne velká nepřízeň počasí. Vlastně se tak navazuje na zimní období, kdy se využíval strach z toho, že dojde plyn a zdůrazňovala se obzvlášť drsná zima. Ta ovšem nakonec nepřišla.

Jak to dopadne?

Teď je to podobná pohádka, jen s opačným znaménkem. V Evropě prý zavládne obrovské horko, které vyvolá nebývalé sucho a způsobí občanům nemalé problémy, v důsledku kterých okamžitě zapomenou na nějakou Ukrajinu a začnou se starat výhradně o sebe. To by se pochopitelně v Moskvě velmi líbilo.

Pravdou je, že těmto předpovědím nahrávají i slova meteorologů, kteří hned v rámci několika institucí vydali varování, že tento rok by mohl být skutečně teplý a příští pětiletka potom opravdu horká. Kdo ale ví, třeba to nakonec dopadne stejně jako s tou zimou, kterou jsme měli přečkávat v mrazech minus dvacet, jenže nakonec jsme si jí ani příliš neužili, protože byla nebývale mírná.

Nelze však zpochybnit, že vědci právě na riziko sucha často poukazují, přičemž už jsme tu měli roky, kdy se nedostatek vody řešil a dá se očekávat, že půjde o téma i tohoto a příštích let.

Foto: Shutterstock

Voda asi nedojde

To ovšem na druhé straně neznamená, že to všechno dopadne špatně a v Evropě dojde voda, jak se snaží nastínit agentura Ria Novosti. Rozhodně jsme ještě daleko od bodu, kdy by tu třeba nebylo co pít.

Na druhé straně už jsme se dostali tam, kdy je potřeba vodou šetřit, což ale není od věci. Rusové posměšně poukazují na Velkou Británii, která chce zakázat zařízení přehnaně plýtvající vodou. Ve Francii potom zavádějí dva tarify na vodu, přičemž v tom levnějším bude možné čerpat jen určitý objem a další voda už pak bude dražší.

To však ve skutečnosti není něco, co by dokazovalo nějaký dramatický problém, jako spíše ukázněnost, s jakou se k tomu jednotlivé země staví. Zároveň to také zvyšuje pravděpodobnost, že se vše podaří zvládnout.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petra
Petra
1 rok

Přesně to je a měla by být prioritou naší vlády ČR přestat vše zadarmo Ukrajině a okamžitě se stát vládou České republiky o Český národ o všechny lidi české národnosti už DOST těžké to máme mi občané kteří vybudovali po staletí tuto Českou zemi
Nám nikdo nic nedá Ukrajinci vám nepodaji ruku s hrnkem vody plivnou vám do obličeje což už se děje 🚨🚨⚰️⚰️

Pavel
Pavel
1 rok

Obvyklý strašácký folklór. Lidé se rádi bojí.